Zimní pauza, ve které týmy Moravskoslezské fotbalové ligy nabíraly kondici a připravovaly se na závěr sezóny, je minulostí. Už v sobotu 09. března startuje druhá polovina soutěže a blanenské v rámci 18. kola čeká duel s týmem Slovanu Rosice. Jedná se o souseda v tabulce, neboť Rosice ztrácejí na Blansko pouhé 2 body. Brněnský celek sehrál v přípravě celkem 5 utkání a poražen odešel pouze na začátku února v duelu s Jihlavou (2:3), zbylá utkání vyhrál (6:0 Velké Meziříčí, 7:0 Tasovice, 2:1 Zbrojovka B, 3:0 Žďár nad Sázavou). Došlo také k několika pohybům v kádru soupeře - Kádr A týmu opustil Fabián Matula (Rakousko), Miroslav Kozel (Velká Bíteš), Tomáš Praks (Start Brno) a Dan Přerovský (Bohunice), přišli naopak David Moučka z Vyškova (na podzim Prostějov), David Trtek ze Zlína (na podzim Bohunice), Stanley Chukwudi z Baníku Ostrava (na podzim Kroměříž), Fatai Adeshina a Adam Jágrik (oba Vysočina Jihlava) a Dominik Moučka (Velká Bíteš). Blanenští sehráli v přípravě porci 11 utkání, ve kterých zaznamenali 6 vítězství, 2 remízy a 3 porážky. Aktuálně mají na 11. místě tabulky 19 bodů a v případě výhry by mohli poskočit na 10. místo, kde by vystřídali Třinec. V kádru proběhly pouze 2 změny - hostování skončilo Simonu Studenému z Prostějova, přišel naopak Jan Novák z Boskovic. Působení Koffiho Christa Elohima Kouakoua, který je v klubu na zkoušce, bude předmětem dalších jednání. Podaří se Blansku zahájit jaro vítězně? Utkání v Rosicích odstartuje v sobotu od 14:30 hodin.

Autor - Adam Přikryl