B l a n s k o / Další rozhovor byl zprostředkován se dvěma ofenzivními tahouny Blanska, Jiřím Tulaydanem a Dominikem Urbančokem. Jejich postřehy směrem k jejich působení v Blansku se dočtete níže.
Kdybyste se měli vrátit k utkání s Bzencem a ke svým gólově bohatým příspěvkům v druhém poločase, jak jste se herně cítili?
Jiří: Cítil jsem se dobře, jelikož jsem mohl pomoct svému týmu. Do zápasu jdu vždy s tím, že chci vstřelit gól, ať už začínám v základní sestavě, nebo naskočím do zápasu ze střídačky.
Dominik: Herně jsem se cítil líp v 2. poločase,protože první půlku vždy dobýváme soupeře,než padne ten první gól. S Bzencem jsme hráli proti osmi lidem na velkém vápně, což není nic jednoduchého.

Trenér Zbořil pravidelně rotuje sestavou především směrem do útočné fáze. Vyhovuje vám váš momentální herní pobyt na hřišti i vzhledem k vašim výkonům?
Jiří: Konkurence v týmu je veliká, a proto rotování je normální v tak kvalitním kádru jako máme my. Vážím si každé šance, kterou dostanu.
Dominik: Trénéra znám velice dobře. Trénoval jsem pod ním už v 17 letech a vždy si zakládal na takové dravosti do ofenzivy, má rád góly, srandu, technickou hru. Rotujeme, protoze máme kvalitní tým a každej má šanci hrát a ukázat se. Potom může v zápasech dostat více prostoru.

V Blansku působíte od červencové letní přípravy, od níž nebojácně proplouváte divizí na vedoucím místě. Jste v klubu spokojeni, popřípadě naplnil vaše očekávání?
Jiří: Jsem spokojený, je tady super parta. Když jsem přišel, tak jsem čekal, že budeme na horních příčkách, ale nikdy bych neřekl, že budeme takhle suverénně první.
Dominik: Já jsem do Blanska šel skrz spolupráci s panem Mertou a panem Zbořilem. Nevěděl jsem, do čeho jdu. Slyšel jsem jen jména hráčů, co budou působit v Blansku, a už jsem věděl, že kvalita bude po celou sezónu na naší straně. Byl ve hře ještě Vyškov, ale nedohodli jsme se na podmínkách. I Znojmo tomu moc nepřidalo.

Máte za sebou téměř polovinu jarní části sezóny, která byla velmi náročná i vzhledem ke kvalitním výkonům soupeřů z horní poloviny tabulky. Očekáváte podobný scénář i v druhé části jara, nebo spíše jednodušší cestu k bodům?
Jiří: Očekávám stejné zápasy i v druhé části jara. Každý tým se proti nám chce ukázat, takže nechceme nikoho podcenit.
Dominik: Popravdě jsem čekal trošku větší kvalitu od celé soutěže. Blansko v divizi v tuto chvíli nemá soupeře. "Soupeřem" je jen Blansko samotné.

Když zrovna nehrajete fotbal na hřišti, máte chuť jej sledovat v TV? Jaké jsou vaše oblíbené týmy? Máte své osobní cíle, kam byste chtěli svou kariéru dotáhnout?
Jiří: Většinou sleduju jen Ligu mistrů. Můj oblíbený tým je Real Madrid. Osobním cílem je vstřelit co nejvíce branek a prosadit se ve třetí lize.
Dominik: Fotbal v TV moc nesleduji, protože naše ligy mi nepřináší žádný požitek. Když jsem byl mladší, byl jenom fotbal a fotbal. Teď už se dívám i na život, protože fotbal není všechno. Zažil jsem krásne fotbalové roky, ale i ty hořké. Teď si spolu s týmem užíváme tuhle jízdu a kdoví, co bude zítra, natož po sezóně. 🙂 Jedinej tým, kterej mám rád od malička, je Porto, jinak mám rád jednotlivce, jako jsou Messi, Ronaldo, Quaresma a spoustu dalších. Kdybych jmenoval české hráče, tak se bojím, že bych na někoho zapomněl a to jak ze současných, tak i minulých fotbalistů a to by mi možná neodpustili, takže to ne. :D