B l a n s k o - Blanenský rodák, fotbalový internacionál Karel Jarůšek, bohužel splnil to, co řekl. Svoje trenérské angažmá v klubu ukončil, tak, jak na začátku sezóny předeslal. Odchází rozhodně se vztyčenou hlavou. FK Blansko bude přezimovat na prvním místě krajského přeboru.
Jak se díváš na svoje zhruba tříměsíční působení v klubu?

Nebudu to hodnotit jen výsledkově, ale i pocitově. Je tu perfektní parta kluků, což se líbí každému trenérovi. Zde musí být každý kouč spokojený.

Myslím, že jsi až tak nemusel tvořit nový tým.

To říkám pořád. Michal Kugler udělal výbornou práci, naskočil jsem, jak se říká, do rozjetého vlaku.

Jak mančaft ze svého pohledu hodnotíš?

Posilování je vždy potřeba. Musí to být ale citlivé. Když se postoupí, bude se to muset asi udělat. Který post, to nechci předjímat. Je to tým vyloženě útočný. Kromě posledního zápasu, který jsme bohužel nevyhráli, soupeř byl dobrý a remízu si zasloužil, nám taktika vycházela.

Pracoval jsi většinou s mladými kluky, jak vidíš jejich budoucnost?

Někteří jsou na tuto soutěž nadprůměrní. Ono se ale uvidí, jak jim to vydrží. Nechci jmenovat, ale třeba oba borci vpředu jsou výborní, dál Šplíchal, Šenk, ale nechci nikomu dávat tipy a dělat to nebudu.

Již není tajemstvím, že si vedení klubu pláclo s tvým bývalým spoluhráčem, kamarádem Jirkou Hajským. Co mu řekneš do začátku?

Mluvil jsem s ním již několikrát, hodnocení hráčů jsem mu předal, bude mít přehled, aspoň z mého pohledu. Co dělají, jakou mají práci, vzdělání a tak dál. Já zde jednoznačně úplně nekončím, na fotbal tu budu chodit, jak jen budu moci a budu se snažit radou pomoct. Nerozcházíme se v žádném případě ve zlém, naopak. Oživil jsem si tu spoustu starých známých, bavilo mne to.

Začátkem prosince přecházíš do „vyšší věkové kategorie“, tvůj věk bude začínat jinou číslicí. Jak to vnímáš?

Když jsem měl padesát, říkal jsem si, že je to doslova na h…Co mám říct teď… (smích). Nedělám z toho ale žádnou tragédii, Tak to prostě je. Když se ale pohybuje člověk mezi mladými, nevnímá to tak intenzivně, to je zase dobré.

(Foto: DENÍK/Hynek Skoták)