B l a n s k o - Je jedním z trojice hráčů, kteří na podzim nevynechali jedinou minutu v divizních bojích. Obránce A mužstva David Müller hájí barvy FK Blansko již dva roky a dnes stejně jako ostatní usedne ke štědrovečerní tabuli. A jaký je u Müllerů vánoční program.
„Štědrý den probíhá v rodinné pohodičce. Na snídani máme vánočku s kakaem. Kolem půl jedenácté jdeme na náměstí na vánoční polévku, která je spojená s charitativní sbírkou. Každý může přispět jakoukoli částkou. Poté si dáme doma s rodinou na oběd zelnou polévku. Odpoledne sledujeme pohádky a pojídáme jednohubky, chlebíčky a cukroví. V podvečer se začne chystat večeře. Po ní se přesuneme ke stromečku a rozdávají se dárky,“ prozrazuje David Müller.

Dodržují se u Müllerů také vánoční tradice? „Tradice ve smyslu lití olova nebo rozkrajování jablka tolik nedodržujeme. Samozřejmostí je společné sezení u stolu, aniž by někdo během jídla odcházel. Zpíváme koledy a máme tradiční vánoční jídla jako vánočku, zelnou polévka, kapra s bramborovým salátem, i když já kapra vynechávám,“ doplňuje blanenský obránce.

K oblíbeným vánočním zvykům patří také sledování pohádek. Své favority má také David Müller. „Pohádky sleduji moc rád a těším se na ně. K mým nejoblíbenějším patří Obušku z pytle ven, Sám doma, S čerty nejsou žerty a Princezna se zlatou hvězdou na čele.“

A jak je to u Davida se sháněním vánočních dárků? „Většinou patřím mezi ty, co to řeší na poslední chvíli. Jeden rok se mi dokonce povedlo shánět dárky ještě na Štědrý den. Tento rok jsem si však dal záležet a všechny dárky už mám. Poslední jsem si byl vyzvednout 22. prosince,“ říká s úsměvem opora zadních řad A mužstva.

A jaký vánoční dárek by letos David pod stromečkem rád našel? „Chtěl bych asi to, co tam určitě nenajdu, ale mohlo by se mi to alespoň splnit a to je zdraví pro celou moji rodinu a moje známé. Jinak z věcných dárků bych si přál stříbrný řetízek, který jsem měl jako talisman a bohužel se mi před měsícem rozbil. Spodní prádlo se také vždycky hodí a to je tak asi vše. Hlavně bych chtěl všem popřát krásné prožití vánočních svátků a hodně zdraví do nového roku,“ dodává na závěr David Müller.