Blansko - Se svým mužstvem musel zkousnout další porážku, a to přesto, že po první půli Blansko vedlo a mělo hodně příležitostí, jak náskok navýšit. Jenže poslední poločas letošního roku se nakonec blanenskému mužstvu výsledkově nepovedl a výsledkem byla znovu prohra o jedinou branku.

Blansko na stadionu Evžena Rošického, dočasném domovu Vyšehradu, začalo skvěle a po brance Filipa Žáka drželo poločasové vedení. “Myslím si, že jsme odehráli první poločas velice slušně. Vedli jsme a měli dvě nebo tři příležitosti, jak vedení pojistit druhou brankou,” uvedl k úvodnímu dějství hlavní trenér Oldřich Machala.

Také po změně stran to dlouho vypadalo, že je jen otázkou času, kdy se blanenští budou radovat podruhé, šancí měli opravdu hodně. “V druhém poločase jsme měli snad pět vyložených příležitostí. Dali jsme zase i tyčku, jenže místo toho, abychom vedení pojistili a vyhráli, tak jsme se sami o body připravili. Soupeř nás potrestal, nechali jsme si dát dva góly,” řekl zklamaný Machala.

Neproměněné šance, hlavní rys nejen utkání s Vyšehradem, díky kterému Blansko nemá po podzimu víc než devět bodů na kontě. “Filip Žák, který mohl proti Vyšehradu vstřelit snad čtyři branky, se aspoň do šancí dostává. Nebudu mu nic vyčítat, ale nemůžeme mít, při našich problémech s ofenzivou, jenom jednoho hráče, který se do šancí dostane,” snažil se Machala rozvést hlavní blanenský problém.

Tím dalším jsou zápasy, v nichž Blansko vedlo, ale nakonec získalo jeden, nebo dokonce žádný bod. “Bohužel je to už poněkolikáté, kdy místo tří bodů nemáme žádný. Je to stejné jako doma s Hradcem nebo ve Varnsdorfu. Máme přitom zkušené hráče, ale neudržíme vedení a body, o kterém tím přijdeme, potom kazí celý podzim. Devět bodů je rozhodně málo,” uzavřel Machala své hodnocení.