B l a n s k o - Druhé kolo F:NL nepřineslo blanenským fotbalistům mnoho radosti. V pozápasovém hodnocení se ani kouč Machala neschovával za tuctové fráze a neskrýval zklamání z výkonu svých svěřenců.

Úvodní slova pozápasového hodnocení věnoval kouč Blanska zejména první půli, ve které jeho tým dokázal otevřít skóre. V hodnocení zbytku zápasu už ale těžko hledal pozitiva. „Myslím si, že jsme začali velmi dobře. Povedlo se nám úvodních 15 minut, vedli jsme 1:0. Navíc jsme měli brejk, po kterém jsme mohli vést už o dva góly. Potom jsme nepochpitelně couvli, domácí měli jasnou převahu, přežili jsme snad tři, nebo čtyři šance a dvě tyčky. Nerozumím tomu, proč jsme se takhle zatáhli. Neměli jsme žádný odražený balón, nemohli jsme hrát, domácí byli na koni a k vyrovnání jim pomohla penalta. K té se nechci vyjadřovat,“ zahájil improvizovanou tiskovku Machala.

Blansko šlo do druhého poločasu s jasným úkolem, kterým bylo dostat utkání do vlastních rukou. „Ve druhé půli jsme s tím chtěli něco udělat, ale rozhodl to druhý gól. Z odkopu dostaneme gól, když si tam nepochopitelně dáváme přednost. Domácí byli jasně lepší, dostali jsme obrovskou lekci. Já jsem říkal, že nám tady začíná druhá liga. Věděl jsem, že to tady bude strašně těžké, soubojové, to se potvrdilo a domácí vyhráli zaslouženě a musím jim pogratulovat k vítězství,“ rozpovídal se Machala.

Trenérské duo Blanska muselo před utkání řešit tři nepřijemnosti v sestavě, neboť Harba po červené kartě v Prostějově dostal stopku na tři zápasy a dvojice Holiš - Sukup stále laboruje se zraněním. „Nechci se vymlouvat na absenci tří hráčů. Měli jsme tady ještě Šašinku, tam jsme čekali, zda-li bude moct nastoupit, ale nakonec nemohl. Hráli hráči, které máme k dispozici a prohráli jsme 4:1 a prohráli jsme zaslouženě, bohužel. Domácím jsme pomohli k výhře tím, že jsme jim od dvacáté minuty uvolnili hriště a stáhli se k vlastní polovině. Domácí jsme tím dostali na koně a jednoznačně nás přehráli. Halouska nás v prvním poločase zachránil,“ osvětlil Machala situaci v kádru a oznámil jednání o nové posile do kádru Jihomoravanů.

Jak už bylo řečeno, kouč Machala vyčítal hráčům především hluboký blok, do kterého se jeho tým stáhl po vstřelené brance, díky čemuž dostalo Blansko Líšeň rychle zpět do hry. „Věděli jsme, že domáci budou nakopávat balóny a místo aktivního vystupování a napadání jsme se stáhli do hlubokého bloku. Dostali jsme hloupé góly, které nepadly po žádné kombinační hře. První gól jsme dostali z penalty, u druhého gólu jsme si nepohlídali napadajícího útočníka, to je potom těžké. Domácí byli jednoznačně lepší, byli agresivnější, vyhrávali souboje. My jsme souboje nevyhrávali, každý nákop nás buď přeletí, nebo si dáváme přednost, jak jsme to předvedli u druhého gólu. Tak to nejde. Já jsem na to hráče upozornoval. Je to obrovské zklamání. Dostali jsme ránu a musíme se vzpamatovat,“ měl po zápase jasno kouč hostí.

Poměrně jasno má Machala i o plánech pro reprezentační pauzu. „Musíme se dát dohromady. Máme nějaké zraněné hráče. Ondra Sukup se musí dát dohromady, protože je náš klíčový hráč. Haris Harba má stopku, což je pro nás blbé. Musíme hrát úplně jinak v obranné fázi. Nejde to tak, že prohrajeme většinu osobních soubojů,“ dodává Machala.