V y š k o v / B l a n s k o - Úvodní přípravný zápas sehráli jeho svěřenci na zasněžené umělce ve Vyškově, přesto byl k vidění zajímavý fotbal, okořeněný osmi brankami. Za vítězstvím nad Morkovicemi v poměru 6:2 jsme se ohlédli s trenérem Zbyňkem Zbořilem.
V úvodním přípravném zápase jste porazili Morkovice 6:2. Jak jej hodnotíte?

Jednoznačně kvalitu hry ovlivnil terén. Během dvaceti minut napadly tři centimetry sněhu a v průběhu utkání neustále sněžilo, takže podmínky pro hru byly obtížné. Byl to první zápas přípravy, na hráčích byla po pauze vidět chuť do hry. Z výsledku mám pocit, že útočná fáze bude naprosto v pořádku, ale čeká nás hodně práce na defenzivě. Vyprodukovali jsme docela dost systémových chyb, protože soupeř se několikrát dostal do velké šance. David Juran se v brance určitě nenudil. I my jsme hodně šancí neproměnili. Na druhou stranu takový zápas je určitě zajímavější pro diváky, než kdyby to skončilo 0:0 nebo 1:1. Vzhledem k tomu, že šlo o první přípravný zápas, tak jsem v uvozovkách spokojený.

V sestavě se objevili dva noví hráči - obránce Lukáš Koláček a záložník František Schneider. Co byste mohl říct na jejich adresu?

Oba dva jsem trénoval, Lukáše Koláčka ve Vyškově, Frantu Schneidera ve Svitavách. Jsou to zkušení borci a vítězné typy. Lukáš je tvrdý, nesmlouvavý obránce. Franta má něco odkopáno i v 1. lize, je to defenzivní záložník, který se nebojí hrát. Jeho předností je rozehrávka. Pro naše hrotové hráče by byl velkým přínosem. Samozřejmě po podzimu v Blansku skončil trenér a s ním i někteří hráči, takže na to musíme nějak reagovat. Chci však kádr doplnit kvalitou ne kvantitou. Věřím tomu, že se příchody těchto hráčů podaří dotáhnout do konce.

Berete to tak, že zkušená trojice Švancara, Mezlík, Schneider bude přínosem pro mladé kluky a může je něco naučit?

Jednoznačně, vedle koho jiného by se měli učit. Jsou to hráči, kteří mají něco odkopáno v lize a do kabiny jsou naprosto v pořádku. Myslím si, že pro Blansko a mladé hráče je jejich působení v klubu výhra. Tady jde o to, aby další kluci jezdili, jak se říká, nahoru-dolů v nábězích a dokázali zužitkovat myšlenky této zkušené trojice. To bylo vidět už proti Morkovicím, když Švanci měl bilanci 2+3. Ta nadstavba je obrovská, útočná fáze nám podle mě fungovat bude. Jde o tom, abychom byli schopni to i dozadu poctivě odbránit a to právě bude záležet i na dalších klucích v sestavě.

Ve středu čeká tým další přípravný zápas proti třetiligové Líšni. V jaké sestavě nastoupíte?

Při vší úctě k našemu soupeři z Morkovic, který proti nám hrál velmi dobře, aktivně, celý zápas dobře odpracoval, tak ve středu to bude o něčem jiném. Třetiligový soupeř nás hodně prověří směrem dozadu, což potřebujeme jako sůl pro to, abychom věděli, jak zápasy zvládat zodpovědně v obraně. Budeme reagovat na zranění a nemoci. Já doufám, že na marodku nikdo nepřibude a my budeme hrát s tímto užším kádrem tak, abychom si zvykali na systém, který chci hrát.

Děkujeme za rozhovor.