1. FC Slovácko BFC Hlučín1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínTJ Tatran BohuniceFC Baník Ostrava BSK UničovSK HraniceMFK Karviná BTJ Start Brno1. BFK Frýdlant nad OstravicíFC Zlínsko

Blansko

Karviná B

3:0
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Karviná B

3

0

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Již 22. ročník Memoriálu Dana Němce hostila blanenská sportovní hala na ulici Údolní. Tradičně vyhledávaná akce splnila svůj účel a všichni přítomní si připomenuli památku tragicky zesnulého Dana Němce.

Slavnostní zahájení turnaje si vzal již tradičně na starost Karel Ťoupek, jenž turnaj zahájil a následně předal slovo předsedovi turnajového výboru, Josefu Němcovi. Po jeho krátkém projevu si vzal slovo i předseda FK Blansko a starosta města Blanska, Jiří Crha, který nad turnajem převzal záštitu. Památku Dana Němce všichni účastníci uctili minutou ticha.

Letošní ročník turnaje přilákal celkem deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A se utkal Laxní Přístup, FK Blansko, Kolebka Team, FK Kunštát a tým z parterského města ESV Mürzzuschlag. Skupina B byla složena z pětice SK Olympia Ráječko, FC Kuřim, Start Brno, FC Boskovice a Konfeks Legnica.

Po odehrání základních skupin se do semifinále turnaje probojovala čtveřice FK Blansko, FK Kunštát, Start Brno a Konfeks Legnica. Domácí Blansko v boji o finále vyzvalo polskou Legnici a dlouho to vypadalo, že domácí budou jasným účastníkem finále. Vedení 2:0 a množství jasných šancí to jasně dokazovalo. Bohužel pro domácí celek se Legnica dokázala dvakrát šťastně prosadit a v následných penaltách porazit domácí celek poměrem 4:2 a postoupit do finále. Druhé semifinále proti sobě poslalo Start Brno a Kunštát. Start svého soupeře jasně přehrál a výhra 3:1 jej poslala do finále.

Boj o třetí místo mezi Blanskem a Kunštátem měl jednoznačný průběh. Domácí zvítězili 4:0 a po třech prvenstvích v řadě mohou slavit bronz. Finále mezi Legnicí a brněnským Startem proběhlo poměrně jednoznačně, i přes dvojí snížení polských fotbalistů si tým okolo Petra Švancary nenechal vzít prvenství a oslavil vítězství poměrem 4:2.

V letošním ročníku si pohár za účast odesla všechny mužstva. Co se týče individálních trofejí, tak nejlepším střelcem Memoriálu Dana Němce se stal domácí Ondřej Paděra s deseti góly. Nejlepším gólmanem se stal Sermií Kozmukmar a nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Radim Záruba.