Tradiční fotbalovou akci konci podzimu letos opět po roční pauze hostila hala na ulici Údolní. Již 24. ročník Memorialu Dana Němce přinesl na blanenskou půdu hned osmičku mančaftů z jižní Moravy a slušná návštěva na městské sportovní hale mohla sledovat pořádné bitvy.

„Měli jsme hektický závěr přípravy. Dva dny před turnajem jsme se dozvěděli, že nepřijede Start Brno, který se octnul v koronavirové pasti. Zkusili jsme oslovit Ráječko a v okamžiku, kdy Ráječko souhlasilo, tak se nám odhlásili chlapci z Legnice, takže jsme Ráječko odvolali a počítali jsme s odehráním v osmi týmech. Nicméně o pár minut později se nám odhlásily Drnovice a opět jsme museli poprosit Ráječko a to nakonec souhlasilo. Turnaj se tedy odehrál v osmi týmech a snad poprvé se nedostal do časového skluzu. Navíc jsme rozšířili play-off o čtvrtfinále, takže odpolední blok přinesl jen zápasy o postup, což pomohlo k výborné atmosféře,“ rozpovídal se o strastech turnaje sportovní ředitel MDN Bohumil Hlaváček.

I přes potíže se podařilo pořadatelům kvalitně obsadit čtyři skupiny a základní část turnaje přinesla dvanáct kvalitních utkání. A neméně kvalitní bylo i následné play-off. „Mohli jsme vidět jeden penaltový rozstřel, ale čekali jsme, že jich bude víc, jelikož jsme hned v prvních třech zápasech turnaje měli remízu, ale postupem času se všechny týmy rozehrály a vlastně finální pořadí popisuje i situaci v ligových soutěžích,“ pokračoval Hlaváček.

Triumfem se tak nakonec mohou pyšnit domácí fotbalisté, kteří navázali na tradici posledních let a přidali čtvrtý triumf z posledních pěti uskutečněných ročníků. Triumf se ale nerodil úplně jednoduše. Zaváhání z prvního zápasu turnaje (remíza 2:2 s Rájcem), tak napravili nejlepším možným způsobem. „Ze začátku jsem měl trochu starost o jejich výkony. Na klucích bylo vidět, že nejsou na halu úplně zvyklí, oproti tomu třeba Rájec přijel posílen o Ondru Španěla a Davida Bednáře, kteří jsou na sálovou kopanou zvyklí. Nakonec však dojeli na početní nevýhodu. Oproti tomu Blansko si postupně zvyklo na sálový fotbal a zaslouženě zvítězili,“ komentoval Hlaváček triumf Blanska.

Závěr turnaje patřil již tradičně předávání cen, které se neobešlo bez dvou menších překvapení. Z rukou Břetislava Strážnického, hospodáře turnaje, totiž převzal ocenění, za dlouholeté pořádání turnaje, i Josef Němec, otec Dana Němce. Druhým oceněným se stal fotograf Josef Kratochvíl. Populární Yokr svými fotkami dokumentuje již nespočet ročníků Memorialu Dana Němce, či zápasů FK Blansko.

Konečné pořadí Memorialu Dana Němce

1. FK Blansko