Ostrava

Blansko

4:1

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů

vs

Ostrava

Blansko

4

1

vs

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Mladí blanenští fotbalisté reprezentovali svoje město na tradičním, již 31. ročníku Mikulášského turnaje v polské Legnici, který se konal v místní sportovní hale o víkendu 2. až 3. prosince 2017. Z 24 přihlášených družstev zde spolu s ukrajinským týmem Galicja Drohobyč a německými SV Fortschritt Meissen a Wuppertal Kicker startovali jako jeden ze zahraničních účastníků.
Po prvním dni si v základní skupině vedli blanenští hráči velmi dobře, když díky bojovným výkonům nejprve remizovali s týmem Amico Lubin 0:0, poté shodně výsledkem 1:0 porazili celek Czarni Rokitiki i ukrajinský Galicja Drohobyč. Bez inkasovaného gólu pak postoupili do nedělních bojů z prvního místa svojí skupiny mezi 12 obdobně úspěšných týmů.

Zde se už utkali s těžkými soupeři - nejprve se jim podařilo zvrátit nepříznivý vývoj zápasu proti Sokolu Jerzmanowa, takže utkání skončilo smírně 2:2. Blanenským hráčům pak přidělil los i celkového vítěze turnaje, mužstvo Zaglebie Lubin. Ačkoli i tomuto fotbalově vyspělému kolektivu byli vyrovnaným soupeřem, nepodařilo se jim odvrátit jedinou svoji porážku na turnaji a zápas skončil vítězstvím polského družstva v poměru 2:0. Po započítání výsledků obsadilo mužstvo mladších žáků FK Blansko na turnaji celkové 10. místo.

Pobyt v rámci návštěvy partnerského města Legnica umožnil nejen získání fotbalových zkušeností, ale i poznání samotného partnerského města, s upevněním stávajících či navázáním nových kontaktů a s využitím volného času při programu připraveném organizátory turnaje. Ten zahrnoval mimo jiné i návštěvu aquaparku, nebo prohlídku moderního fotbalového stadionu místního druholigového týmu Miedz Legnica S.A.

Lze říci, že s ohledem na celkovou úroveň a výsledky turnaje patří hráčům FK Blansko bezesporu uznání za výbornou reprezentaci blanenského fotbalu i města Blansko. Jak na hrací ploše, tak i mimo ni zanechali dobrý dojem. Ukázali, že je fotbal baví, že už něco umí a mohou tak být vyrovnaným soupeřem obdobným týmům u nás i v zahraničí.

Hráči:

Matyáš Dvořák, Viktor Čermák, Mário Hutník, Miroslav Kala,

Filip Kovář, Matyáš Musil, Jiří Nejezchleb, Vojtěch

Pavlík, Tomáš Slabý, Ondřej Soušek, Michal Štěpánek, Dominik Zouhar.

Trenéři:

Martin Sigl, Radek Štěpánek.

Realizační tým:

Karel Ťoupek, Břetislav Strážnický, Michal Šenkeřík,

Josef Němec, Jiří Grim, Pavel Ťoupek