Uničov

01.05.2024 | 17:00

Uničov

01.05.2024 | 17:00

B r n o / B l a n s k o - Velmi pěkného umístění dosáhli na silně obsazeném turnaji v Bohunicích mladší žáci. Po sobotním postupu do vyřazovacích bojů se nakonec svěřenci trenéra Šenkeříka prokousali až do finále. V penaltovém rozstřelu se lépe vedlo jejich soupeři, Spartě Brno.
Na velmi silně obsazený dvoudenní turnaj pro šestnáct mužstev odjeli naši kluci do Brna, aby si porovnali výkonnost s mužstvy vyšší soutěže než je Krajský přebor. V sobotu jsme odjeli odehrát svoji skupinu D, která zvučela jmény jako 1. FC Brno, Bohemians Praha a Svitavy. Hrálo se každý s každým a bylo potřeba postoupit alespoň z druhého místa mezi nedělní finálovou osmičku!

V prvním utkání jsme zdolali Svitavy 3:1 (Souček 2, Loula) a v druhém utkání favorizované 1. FC Brno 2:1 (Souček, Vintr). Díky remíze Svitav s Brnem jsme byli už jasným postupujícím z prvního místa bez ohledu na výsledek s Bohemkou. Tato informace prosákla mezi hráče a nasazení už nebylo podle mých představ. S jednou střelou na branku jsme nemohli vyhrát (Blansko - Bohemians Praha 0:1). Do neděle tak bylo třeba na toto utkání co nejdříve zapomenout.

Ostatní výsledky skupiny D:
Svitavy - Bohemians 2:1
Svitavy - Brno 0:0
Brno - Bohemians 3:2

Pořadí:
1. FK APOS Blansko 6b 5:3
2. 1. FC Brno 4b 3:3
3. Svitavy 4b 3:4
4. Bohemians Praha 3b 4:5

Ostatní skupiny (první dva finálové boje, ostatní boje o 9. - 16. místo):
A. 1. Kroměříž, 2. Znojmo, 3. Bohunice B, 4. Kohoutovice
B. 1. Vyškov, 2. Sparta Brno, 3. Havlíčkův Brod, 4. Líšeň
C. 1. Inter Bratislava, 2. Břeclav, 3. Slovan Brno, 4. Bohunice A

V neděli už se hrálo vabank a zbývající mužstva byla divizní a ligová! V utkání o postup nám byla přiřazena Břeclav.

FK APOS Blansko - Břeclav 4:1 (Vintr 2, Loula, Souček)

Semifinále:
FK APOS Blansko - 1. FC Brno 1:0 (Šíbl)

Finále:
FK APOS Blansko - Sparta Brno 1:1, prodloužení 0:0, penalty 0:1
(Souček, Loula, Vintr - neproměnili, Matuška dvě chytil, jeden hráč Sparty dal, pozn.: hrálo se na malé branky s futsalovým míčem)

Celkové pořadí:
1. Sparta Brno
2. FK APOS Blansko
3. 1. FC Brno
4. Znojmo
5. Břeclav
6. Slavia Kroměříž
7. Inter Bratislava
8. Rostex Vyškov

Další týmy bez uvedení pořadí (výsledky neznám):
Svitavy, Bohemians Praha, Bohunice A, Havlíčkův Brod, Bohunice B, Líšeň, Slovan Brno, Kohoutovice.

Osobní ohodnocení: Pavel Souček již po několikáté vyhlášen nejlepším hráčem turnaje

Nejlepší střelci: Souček 4, Vintr 4, hráč Sparty Brno 4. Díky vítězství v penaltovém rozstřelu získal tuto trofej hráč Sparty Brno.

Sestava FK APOS Blansko:
Matuška
Šíbl, Blažek, Loula, Souček (C)
Maňoušek, Študent, Kohút, Vintr
Zmeko O., Zemach, Závodný, Hemzal

Trenéři: Michal Šenkeřík, Jan Matuška

Co dodat k průběhu turnaje? Byli jsme velmi blízko prvnímu místu. Chyběl malý krůček. Rozohdně však 2. místo považuji za velký úspěch mých svěřenců.

Na stránkách mladších žáků http://www.fkblansko.estranky.cz/ naleznete další fotky z turnaje.