2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Blansko - První druholigové vítězství Blanska na hřišti soupeřů přišlo ve velkém stylu. Blanenští fotbalisté zvítězili na půdě exligové Jihlavy vysoko 4:1, a tak není divu, že z úst hlavního trenéra Oldřicha Machala zněla pochvalná slova.

Jak hodnotíte vítězné utkání s Jihlavou?
Byl to další těžký a hodně běhavý zápas. Nezačali jsme sice dobře, ale po dvaceti minutách jsme se zklidnili a zpřesnili hru. Podařilo se nám vstřelit dvě branky a dvougólové vedení udržet do konce poločasu. Po změně stran jsme přidali třetí branku a soupeř snížil, čtvrtým gólem jsme ale utkání rozhodli. Mám radost, že jsme to zvládli a získali strašně důležité body. Musím pochválit celý tým, dřeli jsme jeden za druhého.

Na začátku druhé půle měla Jihlava hodně šancí, paradoxně ale třetí trefu přidalo právě Blansko...
Na začátku druhého poločasu jsme trochu vypadli z role, protože jsme až moc couvli a bránili v bloku. Zbytečně moc jsme dvougólové vedení hlídali. I když jsme poté dali třetí gól, soupeř měl další šance, z kterých naštěstí využil jenom jednu. Musím hodně poděkovat Haluzovi (brankář Pavel Halouska - pozn. red.), který nás hodně podržel.

Právě Halouska hned na začátku lapil samostatný únik soupeře, který mohl určit úplně jiný ráz utkání...
Tam jsme udělali chybu, prohráli souboj, ale Haluz naštěstí dobře vyběhl a situaci zachránil.

Vstřelit čtyři branky na soupeřově hřišti se často nepodaří, budete i tak hráčům vyčítat další spoustu neproměněných šancí?
Určitě jsme gólů mohli dát víc. Mrzí mě, že třeba Haris Harba, který měl dvě nebo tři tutovky, se nedokázal prosadit, protože by mu vstřelená branka hodně pomohla. Ale samozřejmě čtyři branky na hřišti soupeře jsou skvělé a s ofenzivou panuje spokojenost. Znovu jsme se přesvědčili, že můžeme hrát s každým.

Pro zápas v Jihlavě jste udělal změnu ve stoperské dvojici, když poprvé v blanenském dresu nastoupil Tomáš Vincour. Jak hodnotíte jeho výkon?
Nechtěl bych hodnotit přímo jednotlivce, myslím si, že obstáli všichni v obraně. Výkon byl v pořádku, samozřejmě v tom ale musíme pokračovat, jsou před námi ještě čtyři zápasy, v kterých chceme uhrát co nejvíce bodů.

Už ve středu přijede Hradec Králové, vedoucí tým tabulky. Co čekat od tohoto utkání?
Bude to další těžký zápas. Hradec pravidelně hraje nahoře, je to adept na postup do ligy. Musíme se na něj dobře nachystat a já věřím, že pokud zopakujeme výkon z Jihlavy, půjde o kvalitní zápas před televizními kamerami, z kterého s prázdnou neodejdeme.