B l a n s k o - Jako obránce mohl být po utkání s Vyškovem vcelku spokojen. Tým inkasoval pouze jednou, Radim Bubeníček však viděl velké rezervy v ofenzivě. Blansko v posledních třech přípravných zápasech pouze jednou skórovalo.
S Vyškovem jste prohráli těsně 1:0. Jak jsi viděl průběh zápasu?

Zápas byl hodně bojovný, je vidět že jsme zatím málo pracovali s míčem, byla tam spousta zkažených přihrávek a nevynucených chyb. U některých méně zkušených hráčů bylo vidět, že si zatím moc nevěří. K tomu určitě přispěl i debakl z minulého týdne s béčkem Brna. Myslím si, že v obraně to nebylo úplně nejhorší, i když pár chyb tam bylo, ale dopředu jsme tentokrát byli nuloví, tam máme zatím velké rezervy!

Po nevydařeném zápase se Zbrojovkou B jste jistě chtěli zlepšit defenzivní činnost, což se dá se říct povedlo..

Ano, jak už jsem říkal, defenzíva tentokrát nebyla špatná, ale pár okének tam ještě je. Máme na čem pracovat.

V útoku se vám příliš šancí vypracovat nepodařilo. Jaký je podle tebe důvod?

V ofenzívě máme zatím problémy, chybí nám útočník, který umí podržet míč. Navíc některé věci v útočné fázi řešíme špatně, což plyne určitě i z toho, že jsme zatím žádné taktické věci netrénovali.

Jak zatím celkově hodnotíš průběh přípravy?

Stále nabíráme kondici. V Blansku je problém, že nemáme na čem trénovat. Teď nám navíc nepřeje ani počasí, takže třeba celý minulý týden jsme neviděli míč. Měli by jsme začít trénovat hlavně s míčem. Doufám, že vedení klubu nám někde zajistí umělou trávu.

Jak hodnotíš přínos mladých hráčů jako jsou Doležel, Oulehla a Kuda?

Kádr bylo nutné omladit, je potřeba dravost mladých, zatím kluci střídají jak dobré tak i špatné okamžiky, ale přínosem by určitě mohli být. Hlavně na sobě musí pořád makat a ne se na to po nějakém neúspěchu vykašlat.

V brance zatím podává kvalitní výkony Aleš Slanina. Jeho eventuální příchod by byl pro celý tým určitě velkou vzpruhou.

Alda Slanina je osobnost, takže jeho přínos bude určitě vzpruhou nejen na hřišti, ale i v kabině. Doufám, že v Blansku zůstane!

Kádr naopak opustili David Bednář a Honza Zich. Je v silách týmu tyto hráče určitým způsobem nahradit?

Odchody Bedýnky a Honzy Zicha bude určitě ztrátou, oba hráči byli velice zkušení. Hlavně David nám bude opravdu hodně chybět, což už naznačuje příprava, kdy máme problémy v útočné fázi, takže nahradit ho bude těžké. Musíme si s tím poradit a hrát více kolektivně.