2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - V zápase proti Kuřimi byl nejčastěji zakončujícím hráčem Blanska. Záložník Luboš Chloupek se po hodině hry zapsal do střelecké listiny. Několik dalších šancí navíc neproměnil. Nejen o nich jsme si povídali v pozápasovém rozhovoru.
Ve třetím přípravném zápase jste zvítězili 3:0. Jak utkání s Kuřimí hodnotíš?

Určitě pozitivně. Hrálo se na umělce, která byla docela tvrdá a také brzy ráno, takže jsme se na to museli připravit. Hlavně ve druhém poločase jsme předvedli dobrou hru a vítězství 3:0 bereme.

V úvodu zápasu komplikovala oběma mužstvům orientaci mlha. Dá se říci, že jste se na hřišti hledali a to i z hlediska výkonu. Po poločasové domluvě trenéra se však přišlo zlepšení...

Určitě to počasí hru ovlivnilo, nebylo to nic jednoduchého. O přestávce nám trenér řekl, co je potřeba zlepšit. Druhý poločas byl z naší strany lepší, dvakrát jsme si to tam dali s Petrem Gromským a padly z toho branky. Myslím si, že jsme pak předváděli dobrý výkon.

Ty jsi se často dostával do zakončení a byl jsi autorem druhé branky. Jak jsi celou situaci viděl?

Mrzí mě, že jsem těch šancí neproměnil více, měl jsme i pár samostatných průniků, to mě mrzí. Při té gólové akci jsem si vyměnil míč s Petrem Gromským a uklízel jsem to na zadní tyč - pěkná akce (smích).

Zatím jste všechny zápasy zvládli vítězně. Jak hodnotíš dosavadní průběh přípravy?

Nejde to hodnotit jinak než dobře. Myslím si, že máme dobrý tým a věřím tomu, že úspěšně zvládneme i start do jarní části divize.

Změnilo se rozestavení. Trenér na vás hodně apeluje, abyste útočili po stranách a neustále byli v nábězích. Jak ti to vyhovuje.

Tento herní styl mi sedí a myslím, že i ostatním klukům. Proti Kuřimi nám sice chyběli zkušení hráči, ale i přesto jsme to dokázali zvládnout. Věřím, že v tom budeme pokračovat.