B l a n s k o - Napravit dojem z předchozího utkání v Napajedlech a potěšit vítězstvím svoje fanoušky budou chtít v dalším domácím utkání fotbalisté FK APOS Blansko. Ti přivítají v sobotu od 16:30 celek SK ROSTEX Vyškov.
Především sedm inkasovaných branek z posledních dvou utkání děsí trenéra Romana Šindelku. „Je to špatná vizitka, to nemá cenu nějak dlouze komentovat. Utkání jsme si rozebrali, takže se snad ty chyby opakovat nebudou. V Napajedlech počet inkasovaných branek byl dán tím, že jsme brzy dostali dvě a hráli 70 minut o deseti. Na utkání s Vyškovem jsme však připraveni dobře a pevně věřím, že ho zvládneme,“ řekl blanenský trenér.

Za vyloučení v Napajedlech dostal obránce Jan Zich trest na jeden zápas a tak logicky vyvstala otázka, kdo důrazného beka v sestavě nahradí. „Po jeho vyloučení jsme posunuli do obrany Libora Němce, takže pravděpodobně zůstaneme u této varianty. Bohužel brankář Švancara má problémy s kotníkem, takže šanci dostane Martin Sehnal. Věřím, že utkání zvládne. V útoku nastoupí Honza Karásek, kterého se nám podařilo získat z Ráječka. Je to důrazný typ útočníka, pro něhož není žádný balón ztracený. Takový nám chyběl. Snad mu zůstal čich na výběr místa a na góly. Nevím, zda budu mít k dispozici Michala Hájka, u kterého bohužel stále čekáme na registrační průkaz z Rakouska. Voláme tam každý den, teď již můžu říci, že hlavní chyba je právě na rakouské straně,“ posteskl si Roman Šindelka.

Poslední vzájemné utkání sobotních soků skončilo ve Vyškově těsnou výhrou domácích 1:0. „V tomto zápase bylo na domácích hodně vidět, že chtějí pryč ze sestupového místa. Je tam několik hráčů, kteří mají bohaté ligové zkušenosti. Náš tým se od posledního zápasu také změnil, takže uvidíme. Domácí prostředí nám velí vyhrát. Také bych si někdy přál odehrát zápas, jako se to povedlo minule Napajedlům, což asi nehrozí (smích). Každopádně nastoupíme se dvěma útočníky,“ nastínil taktiku trenér Šindelka.

Sobotní utkání FK APOS Blansko - SK ROSTEX Vyškov má výkop v 16:30 a jako již tradičně z něj připravíme také online přenos.

Program 4. kola divize D:
sobota 28. 8.
16:30: Blansko - Vyškov (R - Radek Seidl, AR1 - Petr Drápal, AR2 - Pavel Stloukal)
16:30: Sparta Brno - Pelhřimov
16:30: Otrokovice - Bystrc

neděle 29. 8.
10:15: Velké Meziříčí - Vrchovina
16:30: Tasovice - Uherský Brod
16:30: Hodonín - Konice
16:30: Třebíč - Rosice
16:30: Žďár - Napajedla

SK ROSTEX Vyškov v minulém kole: