2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V šestém domácím utkání sezóny si Blansko ke třem výhrám připsalo třetí remízu. Ta poslední se zrodila v duelu s Pelhřimovem, který před tím čtyřikrát v řadě zvítězil. Za průběhem sobotního divizního duelu se ohlédl trenér FK Blansko Michal Kugler.
Ze zápasu s kvalitním soupeřem berete bod za remízu 1:1. Jaký byl průběh utkání z Vašeho pohledu?

Soupeř byl velmi kvalitní. Zápas jsme zahájili velice dobře, dali jsme brzy branku z penalty a dalších dvacet minut jsme hráli velice slušně. Potom začal hrát soupeř důrazněji, s čímž jsme se po zbytek poločasu nedokázali vyrovnat. V kabině jsme si to vyříkali, byl jsem na hráče hodně kritický a adresný. Myslím si, že druhý poločas jsme se zvedli, ale soupeř byl stále nebezpečný. Doma by se mělo vyhrávat, ale ne každá remíza je ztráta. Je potřeba respektoval sílu soupeře, který ji v tomto utkání potvrdil.

Pelhřimov je nejlépe útočícím týmem v soutěži a měl za sebou sérii čtyř vítězství. Na tyto fakta jste Vaše svěřenci určitě také upozorňoval...

Kluci byli na zápas velice dobře takticky připraveni, měli charakteristiku jednotlivých hráčů. Hráči soupeře však mají svoji kvalitu a je pak otázka, jak kluci zvládnou poznatky přenést na hřiště.

Ve druhém poločase jste si vypracovali šance ke vstřelení branky, ať už třikrát Janem Trtílkem a dvě minuty před koncem po ráně Ullmanna zaváněl zákrok Čížka na Švancaru penaltou. Dokázali jste hrozit až do konce utkání...

Kluci posledních dvacet minut zabrali a hráli opravdu na krev. Za přístup jim nemám co vytknout. To, že to tam nepadlo, se bohužel stává. Soupeř nám zase hrozil díky překopnutým míčům, museli jsme se rychle vracet a před vápnem z toho vznikaly souboje jeden na jednoho a také jsme mohli branku dostat. Ta remíza je spravedlivá.