B l a n s k o - Příjemné odpoledne strávili v sobotu nejmladší přípravkáři FK APOS Blansko, které za jejich úsilí Mikuláš v poločase přátelského utkání náležitě odměnil.
Nejprve se na palubovce haly TJ ČKD Blansko představili chlapci ročníku 2005 a 2006. Pod bedlivým dohledem rodičů a sourozenců, pod taktovkou trenérů Jana Nečase a Pavla Borka se nejprve poctivě rozcvičili. Poté už se vrhli do tréninkového zápasu. Jeho výsledek není až tak podstatný jako sledovat, s jakým nadšením všichni bojují o míč a zvykají si na to, že soupeř se pokouší o to stejné. V poločase tohoto utkání hala na pár okamžiků potemněla a Mikuláš všem hráčům za jejich úsilí nadělil malé překvapení.

S blížícím koncem prvního utkání se na palubovku začíná trousit druhá skupinka fotbalových nadšenců, kterou vede Leoš Farník a Miroslav Koňařík. V ní jsou v drtivé většině chlapci ročníku 2003 a 2004. Také ti předvádí své umění v plné kráse všem přítomným v hale a jejich nepatrný věkový rozdíl oproti první skupince je už vidět okem laika. Nejen jeho překvapí pohled na růži mezi trním, kudrnatou slečnu, která jako jediná zástupkyně něžného pohlaví dokazuje, že fotbal není pouze chlapská záležitost.

Také výsledek druhého utkání není až tak podstatný, i když v něm padalo hodně krásných gólů. Nejdůležitější je vidět nadšení z dětských očí, které i když občas při bolestivém dopadu zkropí pár slz, za chvíli už je po povzbuzení trenéra vše v pořádku a na konci tréninku už se všichni zase těší na ten další.