2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko nenavázali na předchozí dvě venkovní výhry v Havlíčkově Brodě a v Pelhřimově. Na hřišti Staré Říše se svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila především v ofenzivně prezentovali slabým výkonem a nakonec získali bod za bezbrankovou remízu.

Hrací doba: 45+0 ; 45+0

Jícha - Dvořák, Príborský, Kadlec (C), Heide - Rygl, Merhaut, M. Pokorný (73. Tichánek), Brnický (54. Cipruš) - Vácha (68. R. Pokorný), Göth
Náhradníci: Tichánek, R. Pokorný, Cipruš, Neuman
Trenér: Luděk Kovačík

Prosecký - Gromský, Šplíchal, Schneider, Koláček - Kuldan - Chloupek (84. T. Feik), Nečas (C) (79. Flachs), Trtílek, Buchta (54. Jarůšek) - P. Mezlík
Náhradníci: T. Feik, Jarůšek, Kratochvíl, Flachs, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Blansko odcestovalo do Staré Říše bez zraněných Petra Švancary a Davida Müllera. Z farmářského Tišnova tak znovu vypomohl František Kuldan. Na první místo by se svěřenci Zbyňka Zbořila vrátili pouze v případě plného bodového zisku, protože Hodonín dle předpokladů zvládl sobotní domácí duel s Havlíčkovým Brodem, který zdolal 5:1.

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. Domácí zahrozili centrovaným míčem Brnického, na který však na zadní tyči nikdo z jeho spoluhráčů nereflektoval. Ve 13. min. našel Kuldan nabíhajícího Buchtu, jemuž však zakončení zprvní nevyšlo. O dvě minuty později se k exekuci trestného kopu postavil zkušený Kadlec, ten však svůj projektil z 25 metrů zakončil nad.

Ve 22. min. po faulu na Mezlíka přišel jeden z mála fotbalových momentů hostí. František Schneider z dobrých 32 metrů vypálil k pravé tyči, brankář Jícha však tygřím skokem míč vytěsnil na roh. Ve 29. min. poslal do malého vápna přihrávku Chloupek, ale opět se hosté ke klíčovému míči dostat nedokázali. Po půlhodině hry postupoval na Proseckého tísněn Šplíchalem domácí forvard Göth, hostující brankář však dokázal tuto šanci zneškodnit. Ve 33. min. zůstal po standardce neobsazený Kadlec, který nabil do střelecké pozice Váchovi, jenž orazítkoval břevno.

V závěru první půle hlavičkoval nad Kadlec, na druhé straně po pasu Chloupka Trtílek míč pomocí prsou poslal na domácí branku, Jícha jej však stačil vyrazit na roh.

Druhý poločas už se nesl ve znamení boje a příliš pohledných akcí k vidění nebylo. V 60. min. dopravil míč do sítě Vácha, ale díky ofsajdu měla radost domácích diváků jepičí život. O tři minuty později zakončil Rygl vedle hostující branky. V 70. min. si podobně vedl při trestném kopu Göth. A protože v 85. min. nedokázal o mnoho lépe zamířit ani střídající Tichánek, skončilo utkání bez branek.

Přes nevalný výkon v ofenzivě je pozitivem nasazení dalšího talentovaného dorostence Tomáše Feika, který odehrál posledních šest minut a premiérové čisté konto brankáře Patrika Proseckého v divizi, který i v tomto utkání předvedl spolehlivý výkon.

Záznam z utkání

Další výsledky 27. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Přerov - Rosice 1:3 (0:3), Šumperk - Vrchovina 2:0 (0:0), Hodonín - Havlíčkův Brod 5:1 (2:0), Polná - Tasovice 1:2 (1:1), Žďár nad Sázavou - Bystřice nad Pernštejnem 2:0 (1:0), Ždírec nad Doubravou - Kozlovice 1:2 (0:1), Pelhřimov - Uherský Brod 1:5 (0:4)