2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Ve 30. kole MSFL narazilo Blansko na celek z Frýdlantu nad Ostravicí. Hosté před dnešním kláním změnili trenéra a mužstvo přebral bývalý obránce Frýdlantu Radim Wozniak. Blansku se nepovedl vstup do utkání, když už ve 3. minutě otevřel skóre Kedroň. Po zbytek první půle bylo ale Blansko daleko aktivnější a vypracovalo si řadu příležitostí. V 11. minutě to byl Holman, který skvělou ranou z dálky srovnal stav utkání, poté neuspěli Williams nebo Abdellaoui. Sporné zákroky ve vápně na Williamse a Daniho Luala zůstaly bez odezvy, a tak přišel trest. Na konci první půle předvedl individuální akci Velička, který se prosmýkl mezi domácí obranou a nedal Kubicovi šanci. Ve druhém poločase to byla hra na jednu bránu, kdy domácí drtili Frýdlant na jeho polovině, ale nevytěžili z toho nic víc než branku Kapura v 90. minutě. Srbský útočník navíc neproměnil pokutový kop. V 68. minutě byl navíc vyloučen frýdlantský Literák a Blansko tak mělo stejně jako ve středu s Rosicemi možnost přesilové hry. Žádná jejich akce se ale krom zmíněného vyrovnání neujala. Frýdlant skvěle zvládl ubránit všechny akce, navíc mu jednou pomohla i tyč. Oba týmy si tak dělí body, pro Frýdlant má dnes bod jistě cenu zlata.

30. kolo , 27. května 2023, FK Blansko - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

2:2

1:2

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

Branky: 11. Holman, 90. Kapur – 3. Kedroň, 45. Velička
Žluté karty: 53. Marek (FNO), 83. Šafner (FNO), 88. Hladík (FNO)
Červená karta: 68. Literák (FNO)
Rozhodčí: Kolář - Řezníček, Denev
Delegát: Milan Knecht

Kubica – Feik, Porč, Holman, Kapur, Thon, Abdellaoui (53. Tulajdan), Williams, Rajčinec (53. Jaroš), Spáčil (32. Šedivý (67. Kamenský)), Šíp (C) (53. Smrčka)
Náhradníci: Nešetřil – Chyla, Jaroš, Kamenský, Tulajdan, Šedivý, Smrčka
Trenér: Jiří Vorlický

Prepsl (C) – Švrček, Marek, Literák, Kedroň (67. Milar), Škorík (90. Kulhánek), Varadi (80. Šafner), Staněk, Hajnoš, Velička (80. Juříček), Svatonský (67. Hladík)
Náhradníci: Polach – Kulhánek, Šafner, Milar, Dedek, Hladík, Juříček
Trenér: Radim Wozniak

Oproti středečnímu utkání s Rosicemi nastoupila opět hodně pozměněná sestava Blanska. Příležitost dostal například obránce Petr Šíp, který vedl mužstvo do utkání s kapitánskou páskou místo stálice Filipa Smrčky, nebo Sadiq Bakr Abdellaoui. V bráně poté dostal příležitost David Kubica, který nastoupil na domácím hřišti poprvé od úvodu.

Start zápasu by se pro blanenské dal označit jako noční můra. Už ve 3. minutě se totiž měnilo skóre a domácí lovili míč ze sítě. Zaváhání domácí obrany potrestala dvojice Bohdan Velička – David KEDROŇ, který se trefil k pravé tyči Kubicovy branky – 0:1. Frýdlant se ale po vstřeleném gólu zatáhl. Neuspěli sice Williams nebo Kapur s Dani Lualem, v 11. minutě ale bylo vyrovnáno. Blansko rozehrálo roh na krátko, Williams posunul míč na Filipa HOLMANA, který si míč potáhl lehce za vápnem a krásnou dělovkou do levého růžku brány Frýdlantu srovnal stav na 1:1.

Po srovnání skóre se držení míče i šance přelily na stranu Blanska. V 15. minutě Kapur z dobrých 35 metrů dělovkou provětral náruč Prepsla, tomu ale míč vypadl. Následně byl ve vápně sržen při dorážce Williams, ale sudí nechal hru pokračovat, k nelibosti domácích fanoušků. O dalších 6 minut později adresoval centr z pravé strany Abdellaoui, na míč těsně hlavou nedosáhl Porč, neboť Kapur míč smoleně tečoval mimo dosah blanenského obránce. Domácí byli ale při chuti. Ve 23. minutě se míč po rohu dostal k Rajčinci, který byl ale pod tlakem obránce Frýdlantu. Přesto nakonec po zblokované přihrávce míč doputoval k Lualovi, který skvěle do druhé vlny nabil Abdellaouimu, ten ale z velkého nápřahu překopl branku. Ve 27. minutě se prodral za obranu Frýdlantu Dani Lual a byl zezadu atakován a po kolizi upadl. K nevíře domácích však nechal sudí Kolář hru pokračovat. Ve 32. minutě musel být vystřídán blanenský záložník Spáčil, který v souboji utržil ránu loktem, která znamenala roztržené obočí. Do zápasu tak naskočil Ondřej Šedivý.

Podobně jak Frýdlant zahájil první půli, ji taky i uzavřel. Hosté se celou první půli spíš bránili, krom drobných náznaků šancí, ale ve 45. minutě se postaral o vedení Bohdan VELIČKA. Ten předvedl individuální akci, při které se prosmýkl za domácí obránce a střelou na bližší tyč překonal Kubicu - 1:2. Touto akcí zároveň skončil první poločas.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Frýdlant sice začal aktivně, šance si ale nevypracoval. V 56. minutě se okamžitě po příchodu na hřiště zapojil do akce Jaroš. Adresoval dobrý míč na Kapura, který ale ve 100% šanci hlavou selhal a netrefil vůbec bránu. Ojedinělá šance hostí přišla v 66. minutě. Velička dobře podržel míč u rohu a nacentroval do vápna na Varadiho, který ale nedosáhl na míč, dorážka Kedroně šla nad bránu. Klíčový zákrok odpoledne přišel v minutě 68., kdy po sestřelení Porče u autové čáry dostal červenou kartu frýdlantský záložník Literák. Tato událost ještě umocnila tlak Blanska.

V 77. minutě přišel nedovolený zákrok ve vápně na Williamse, který byl v zápase velmi aktivní, a sudí Kolář nařídil penaltu pro Blansko. Tu ale neproměnil Kapur. Byť byla jeho střela dobře umístěna, gólman Prepsl vytáhl zákrok odpoledne a penaltu zneškodnil. Tlak blanenských byl velký, ale scházela tomu efektivita v zakončení. V 82. minutě nejdříve Dani Lual po tečované střele trefil břevno, Williams dobíhal míč a snažil ze zakončit, ale neuspěl, stejně jako Tulajdan. V 87. minutě poté trefil Williams tyč frýdlantské brány po dobrém centru Smrčky.

Tlak se konečně povedlo proměnit ve vyrovnání až v 90. minutě. Smrčkův několikátý centr už našel ve vápně Miloše KAPURA, který prostřelil Prepsla – 2:2. V nastavení poté vychytal hostující Prepsl ještě další tutovku Kapura, další šance už ale nepřišla.

Blansko tak remizovalo s Frýdlantem 2:2, leč mohlo vstřelit daleko více branek. Dnes ale stála v cestě hlavně přesnost a efektivita zakončení, kdy frýdlantští zvládli dvakrát ze dvou šancí skórovat. Pro hosty má dnešní bod cenu zlata, pro domácí to naopak nejspíše znamená ztrátu. O další body bude Blansko bojovat za týden, kdy se 3. června utká ve 31. kole venku s Hodonínem.