2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B L A N S K O - Fotbalisté FK APOS Blansko dokázali i přes nepříliš povedený výkon potvrdit tři body z Třebíče a porazili Rostex Vyškov 3:2. Všechny branky padly až ve druhém poločase. O dvě se postaral Bednář a jednu přidal Traxl.

Delegát: Dofek

Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný, Šíp - Traxl, Kostka (88. Španěl), Bednář, Hájek (46. Bubeníček) - Fous (59. Janíček), Sehnal Náhradníci: Španěl, Janíček, Bubeníček, Trubák Trenér: Zbyněk Zbořil

Trnavský - Baričák, Gottvald, Lang (C), M. Kollár - Daněk - Janovský (57. Lička), Sigmund (89. Poprik), Horváth, Hanus - Klimeš Náhradníci: Kopáček, Novák, Král, Lička, Poprik Trenér: Pavel Svoboda

Blanenští fotbalisté nastupovali do utkání s odhodláním potvrdit výborný výsledek a předvést hru z minulého kola, ve kterém dokázali na půdě Třebíče vyhrát 4:1. Domácí lodivod Zbyněk Zbořil se přidržel staré pravdy a dal důvěru stejné jedenáctce. Hostující kouč Pavel Svoboda ponechal na lavičce Martina Ličku, který se proti Blansku dokázal gólově prosadit v obou vzájemných utkáních předloňské sezóny, v obou případech to bylo z penalty.

První poločas nabídl divákům nudnou podívanou bez výraznějšího vzrušení. Hráči obou mužstev jako by si užívali slunného počasí a zapomněli, že bojují o body do tabulky. Vyškov spoléhal na precizní defenzívu a vyčkával na chybu. Blanenští se pokoušeli prosadit se kombinační hrou, ta se jim bohužel vůbec nedařila. Zcela vyjímečný úkaz - vzruch ve vápně přišel ve 21. minutě. Centr Hájka doputoval až k Traxlovi, jehož pokus vykopl obránce Vyškova z brankové čáry, následně hlavičku Fouse zblokovali hosté na roh. Těsně před odchodem do kabin vyslal jedinou kloudnou střelu Traxl, ke škodě domácích zamířil doprostřed branky.

Do druhého poločasu nahradil v domácím dresu Hájka Bubeníček. V 50. minutě obešel Klimeš Novotného, střelu k pravé tyčce vyrazil Slanina na roh. Bezprostředně poté naznačil Bednář kudy by mohla vést cesta k brance, po jeho dlouhém sólu následoval přízemní centr, který brankář Trnavský pokryl. V 55. minutě využil zaváhání Němce M. Kolár, pálil však vedle. V 57. minutě poslal trenér Vyškova Svoboda do hry Ličku. Tento tah se hostům vyplatil o tři minuty později. Na centr Sigmunda si ve vápně naskočil nikým nekrytý Lička a hlavou poslal míč za Slaninova záda - 0:1. Mírný šok v řadách domácích fanoušků utlumili Blanenští záhy. Přízemní centr Pokorného zprava prošel až na zadní tyč, kde jej skluzem poslal do sítě Traxl - 1:1. Vzápětí mohl Pokorný otočit vývoj utkání, jeho tečovaný trestný kop vyškrábl Trnavský s námahou na roh. Vyškov mohl jít opět do vedení bezprostředně poté. Po faulu na Klimeše se k exekuci trestného kopu postavil zkušený matador Valdemar Horváth, jehož povedenou střelu přes zeď vyrazil Slanina bravurním zákrokem na břevno. V 72. min. chyboval po odvrácené standardní situaci v rozehrávce Traxl, míč doputoval ke kopačkám Sigmunda, jehož centr přetavil ve vedoucí branku střelou do odkryté branky u zadní tyče Kolár - 1:2. O tři minuty později vnikl do vápna Sehnal, místo střely volil blanenský útočník přihrávku na spoluhráče Bubeníčka, kterého obrana Vyškova odzbrojila. Blansko opět srovnalo krok v 82. minutě a navíc po pěkně individuální akci. Prezentoval se jí David Bednář, který po slalomu vyškovskou obranou vnikl do vápna a střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť - 2:2. O minutu později se zmocnil míče Traxl, uvolnil se ve vápně, přízemní centr na Sehnala Trnavský přečetl a chytil. Rozhodnutí přišlo v 86. minutě a opět to bylo po individuální akci Bednáře. Ten se sebevědomým průnikem prosadil do vápna, jeho spíše centr zleva se snesl až za záda bezmocného Trnavského - 3:2. Blanenští již pak své vítězství uhájili a připsali si důležité tři body i přes fakt, že jejich výkon nebyl zdaleka vydařený.