2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Srbský snajpr v barvách Blanska, Miloš Kapur, se vrací k nedělnímu utkání na půdě Baníku Ostrava, ve kterém blanenští prohráli vysoko 3:6. V rozhovoru rozebírá průběh utkání, svoji branku a nakousne otázku jeho dalšího působení.

Miloši, utkání v Ostravě jste nezvládli a padli vysoko 3:6. Prvních 30 minut bylo kritických a 4x jste inkasovali. Čím si to vysvětluješ? Špatná koncentrace nebo byl Baník o tolik lepší?
Nemyslím si, že by byl Baník o tolik lepší než my, i když se mu teda povedlo vstřelit během půl hodiny 4 branky. Myslím si, že jsme nebyli dostatečně koncentrovaní hned od začátku zápasu a start zápasu nám utekl, což se nesmí stávat. Zároveň jsme měli trošku problém během těch 30 minut s velikostí hřiště, které na Baníku je a museli jsme si více zvykat na orientaci na hřišti.

Tobě se povedlo ve 39. minutě vstřelit kontaktní branku na 1:4. Jak jsi viděl průběh akce?
Můj gól nás takzvaně probral a začali jsme konečně pořádně hrát, byli agresivní a dobře jsme napadali, bohužel až ke konci prvního poločasu. Ve 2. půli už jsem naše mužstvo poznával a hráli jsme naši hru, to co chceme hrát a byli jsme za naši snahu odměněni dalšími dvěma brankami. Jsem rád, že jsme bojovali a nebáli se hrát až do konce zápasu.

Blansku se povedlo i přes prohru vstřelit 3 branky. Viděl jsi ve hře i nějaká pozitiva, která si můžete přenést už do domácího středečního utkání s Rosicemi?
Můžeme určitě hodnotit pozitivně to, že jsme dle mého názoru dominovali na hřišti i proti jednomu z nejlepších týmům soutěže. Mrzí mě, že jsme měli na začátku zápasu ten zmiňovaný výpadek, ale poté jsme diktovali hru i její tempo. Myslím, že to bylo zřejmé. Jsem optimistický, protože v závěru sezóny hrajeme dobře a mnoho zápasů jsme dotáhli do vítězného konce. Vše je v našich rukách a věřím, že následující zápasy vyhrajeme.

Baník se netají tím, že má ambice postoupit do 2. nejvyšší soutěže a v jeho sestavě se objevují dorostenci a mladší hráči doplnění o hráče širšího kádru A-mužstva. Jak náročné je hrát proti rezervám prvoligových týmů, pociťuješ ty jako útočník nějakou změnu oproti standardním týmům MSFL?
Baník je velkoklub a dle mého názoru mají velkou šanci, aby se v dohledné době jejich B-tým probojoval do 2. ligy. Co se týče porovnání mezi B-týmem nebo běžným týmem v MSFL, to nedokážu posoudit. Rozdíli nepociťuji a myslím si, že je to stejné jako u jiných týmů. Klíčové podle mě je, že nás vede trenér Vorlický. Díky němu jsme všem během sezóny ukázali, že Blansko může a hraje fotbal na vysoké úrovni. Vytváříme si mnoho šancí a důkazem toho je počet vstřelených branek.

Ty osobně prožíváš možná jeden z nejlepších ročníku ve své fotbalové kariéře a atakuješ přední příčky tabulky střelců soutěže se 17 trefami, na čelo tabulky ti schází 5 branek. Jak zatím sezónu a působení v Blansku hodnotíš? Budeš i v další sezóně hájit naše barvy nebo o tebe projevují zájem i další kluby?
Vzhledem k tomu, že sezóna ještě neskončila, nemůžu prozradit nic víc než to, že už se objevily nějaké nabídky. Nic konkrétního ale nevím. Můj hlavní cíl je samozřejmě to, abych se zlepšoval a posouval se v kariéře co nejvýš. Pomoct mi k tomu může právě letošní sezóna, kdy se mi střelecky daří. Dokončím sezónu a potom se uvidí. Zatím jsem v Blansku a uvidíme, co přinese budoucnost.

Zápasy jdou rychle za sebou a tento týden tomu nebude jinak. Vracíte se po 3 výjezdech domů a čekají vás ve středu Rosice a v sobotu Frýdlant. Vyhovují ti zápasy v rychlém sledu nebo preferuješ delší regeneraci po utkáních?
Momentálně se nacházíme podle mě v nejnáročnější části sezóny, protože teď máme za sebou právě zmiňované 3 výjezdy na hřiště soupeřů a nedávno jsme absolvovali anglický týden (2 a více zápasů během jednoho týdne, pozn. red.). Všichni jsme to ale zvládli. Osobně se snažím kvalitně regenerovat a být 100% nachystaný na další zápas. Zápasy v rychlém sledu mi vyhovují. Fotbal je moje vášeň a určitě nám množství zápasů pomůže částečně i po fyzické stránce a naberem nějakou kondici. Jen se teda modlím, aby se hlavně nikdo nezranil.

Nakonec bych rád zmínil, že se nám teď poslední období dařilo a doufám, že jsme našimi výsledky upoutali pozornost všech fanoušků. Věřím, že nás přijdou ve středu proti Rosicím a v sobotu proti Frýdlantu podpořit a vytvoří nám skvělou domácí atmosféru!