2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Za úvodním zápasem s Kroměříží se ohlédl také útočník Jiří Tulajdan, který byl po zápase oceněn členy fanklubu jako nejlepší hráč loňské sezóny.

irko, s Kroměříží jste prohráli 0:5, jak jsi viděl výkon svého týmu?

Náš kádr se hodně obměnil, přišla spousta nových hráčů. Myslím si, že jsme poskládali dobrý mančaft. Prvních 20 minut jsme ukázali, že s tímto týmem můžeme hrát proti každému soupeři. Ale stejně jako v jarních zápasech rozhodly opět naše dorostenecké chyby.

Sám jsi měl z kraje druhého poločasu šanci na snížení, jak bys popsal tuto situaci?

Miloš Kapur mi dal skvělý balón za obranu, tělem jsem si pohlídal stopera, a tak jsem věděl, že budu před ním. Brankář dobře vyběhl, chtěl jsem ho přehodit. Míč mi ale, bohužel, sjel po špičce a skončil v jeho rukavicích.

Bohužel, rozhodla kvalita na posledních 20 metrech hřiště. Čím si vysvětluješ, že jste svoje šance nedokázali proměnit?

Už delší dobu máme problémy s tím, že do pokutového území chodíme v malém počtu hráčů. Dnes se to opět potvrdilo. Většinou jsem tam sám, v dalších zápasech se musíme do vápna tlačit ve více hráčích. Kroměříž tam měla vždy 3-4 hráče a měla tak větší šancit vstřelit branku.

Po zápase jsi obdržel od členů fanklubu cenu za nejlepšího hráče loňské sezóny. Co na toto pěkné gesto a celkově na podporu fanklubu říkáš?

Byl jsem velmi překvapený, protože skvělou sezónu nebo půlsezónu měl například Machec (pozn. Marek Mach) a Guy Reteno Elekana. Vůbec jsem to nečekal, určitě mě to potěšilo. Samozřejmě děkuji fanklubu za podporu, zvláště po dnešním výsledkově nepovedeném zápasu. Doufám, že jim v dalších zápasech jejich podporu vrátíme na hřišti.