Trenér blanenského mužstva Petr Vašíček hodnotil první utkání letošního ročníku MSFL, ve kterém jeho svěřenci podlehli silnému soupeři z Kroměříže vysoko 0:5. Jaký byl zápas z jeho pohledu, jak proběhla volba nového kapitána a co očekává od příštího zápasu ve Velkém Meziříčí? Dozvíte se v následujícím rozhovoru.

Trenére, s Kroměříží jste prohráli 0:5. Výsledek je vzhledem k hernímu projevu mužstva poněkud krutý, vaše hodnocení zápasu?

Určitě máte pravdu, ale to tak prostě, bohužel, je. Soupeř, který je vyspělý a hraje spolu dlouho, tak má určité automatismy a těží z toho. Když to tak řeknu, Kroměříž měla 5 šancí a dala 5 gólů, to se prostě nestává. Ta jejich dnešní produktivita byla fantastická. Je to pro nás kruté, musíme se na to však dívat v kontextu dalších zápasů, které nás čekají. Musím ale také říct, že náš výkon byl slibný. Samozřejmě víme, že v šestnáctce jsme jaloví, na druhou stranu jsme si vytvořili minimálně 3 velké šance proti tak silnému soupeři jako je Kroměříž. Klukům jsem hned po zápase říkal, že se tím nemůžeme zbytečně trápit. Musíme dál pracovat, protože přijdou zápasy, které musíme vyhrát, abychom hráli v soutěži důstojnou roli. Tito soupeři určitě nebudou na takové úrovni jako Kroměříž a právě v těchto zápasech se musíme prosazovat.

Mužstvo vedl jako nový kapitán Filip Smrčka. Proběhla volba v kabině mezi hráči nebo jej zvolil trenérský štáb?

Dlouho jsme s trenéry přemýšleli, jak to máme udělat, a nakonec jsme se rozhodli, že to zvolíme sami. Hráči s tím neměli problém. Filip už je v Blansku určitou dobu, má schopnosti, které roli kapitána naplňují. Jestli to byla dobrá volba, to ukáže samozřejmě až čas.

Netradičně v pátek odehrajete další utkání ve Velkém Meziříčí, co od tohoto zcela odlišného zápasu očekáváte?

To je právě ten zápas, na který se musíme připravit. Tím nechci říct, že jsme se na Kroměříž nepřipravili, ba naopak si myslím, že jsme byli dobře připravení. Individuální chyby nás ovšem dostaly dolů. S Velkým Meziříčím to bude boj o 6 bodů. Je to jeden z týmů, který bude na stejné úrovni a my si nemůžeme hned ze startu soutěže dovolit větší bodový odskok. Jedeme tam s pokorou, chceme se poučit z chyb, co jsme proti Kroměříží udělali, a samozřejmě navázat bodově. Soutěž se sice teprve rozjíždí, ale začátek člověk musí chytit. Jak ho nechytne, potom už se to těžko honí.

Děkujeme za rozhovor.