2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Blansko - Připsal si nespočet důležitých zákroků a dlouho to vypadalo, že svůj tým dovede k dalšímu vítězství. V poslední desetiminutovce se však střelcům Hradce povedlo dvakrát překonat blanenského brankáře Pavla Halousku, který tak nakonec nemohl utkání s lídrem soutěže hodnotit pozitivně.

Jaký byl zápas s Hradcem Králové?
Věděli jsme, že přijede tým s velkou kvalitou, který je na prvním místě. Také nám bylo jasné, že to bude hodně o nás, o tom, jak dokážeme být soustředění hlavně vzadu. Nechtěli jsme dostat žádný zbytečný gól, ale naopak co nejdéle držet nulu.

Po přestávce jste šli do vedení…
Přesně tak. Opravdu jsme se snažili hrát poctivě odzadu a čekali, že z toho něco vyplyne. To se stalo, vyplynul z toho vedoucí gól. Bohužel, na konci jsme zbytečně něco vymýšleli a soupeř měl kvalitu na to, aby skóre na poslední chvíli otočil. Zápas jsme si prohráli sami.

V úvodu měl Hradec více ze hry a vy jste lapil několik šancí. Jak jste viděl právě první minuty zápasu?
Úvod jsme neměli úplně dobrý. Už je to takový náš zvyk, že si řekneme, jak budeme hrát, a než se dostaneme do tempa, tak to tak prvních patnáct nebo dvacet minut není. Hradec byl v úvodu lepší a měl nějaké šance, ale zvládli jsme to a poločas dohráli bez branek.

Také po změně stran, už za stavu 1:0, jste mužstvo podržel několika skvělými zákroky. Cítil jste se, i přes nepříjemné počasí, v brance dobře?
Cítil jsem se dobře, i když hřiště ani počasí už není úplně ideální, ale to je pro všechny stejné. Já se snažil kluky podržet co nejvíc to šlo, bohužel se to nepodařilo.

Trenéra Machalu nejvíc mrzela první inkasovaná branka, jak jste celou situaci viděl vy?
Myslím, že tam byl předtím nějaký faul. Řekl bych, že jsme se poté ukvapili a zbytečně rychle rozehráli. Při té akci nastaly asi tři chyby po sobě a nakonec šel balón pod sebe do vápna, na což už jsme nestačili reagovat.

Druhá branka zase padla po perfektní ráně z přímého kopu. Co říct k tomuto momentu, šlo tam udělat něco jinak?
Jde o to, jestli to faul vůbec byl. Pokud ano, tak klobouk dolů za to, jak dobře to trefil, protože tam asi nešlo nic moc víc udělat. Ale chci se na to určitě podívat ze záznamu, protože co jsme se teď bavili po zápase, tak teda nevím, jestli vůbec k faulu došlo.

V sobotu Vás čeká utkání v Chrudimi, která nebude takovým favoritem jako byl například Hradec. Co čekáte od tohoto duelu?
Bude důležité navázat na výkony, které jsme předvedli v Jihlavě a do 80. minuty také doma proti Hradci. Tyto zápasy byly z naší strany odmakané ze všech sil, takže jak jsem řekl, na výkony proti takovým soupeřům musíme navázat proti dalším soupeřům i ve zbývajících zápasech.