B r n o / B l a n s k o - Vrátil se domů a rozesmutnil bývalé spoluhráče. Fotbalový obránce Luděk Pernica v neděli porazil se svým Jabloncem mateřskou Zbrojovku na jejím hřišti 3:0. „Cítil jsem, že jsme byli lepší. Zbrojovka měla jednu šanci při voleji Davida Paška. Ve druhém poločase neměla nic. Jsme spokojení, uhráli jsme první nulu v sezoně," připomněl obránce.
Jablonec momentálně řeší především boj o účast v Evropské lize. V prvním zápase posledního předkola prohráli Severočeši 0:1 na hřišti slavného Ajaxu Amsterdam. Proti Zbrojovce si tak Pernica a jeho spoluhráči zvedli sebevědomí. „Na Ajaxu jsme drželi míč asi dvacet procent času, v Brně jsme chtěli mít balon častěji. To se dařilo. Ale pořád tam byly špatně vyřešené situaci. Kluci šli dva sami na gólmana a nedali branku… Mohli jsme vyhrát víc," podotkl Pernica.

Jablonecké defenzivě se povedlo ubránit i největší brněnskou předsezonní posilu Jakuba Řezníčka. Útočník Zbrojovky po pěti kolech stále čeká na premiérovou trefu v sezoně. „Ve druhém poločase měl jednu pumelici nad. Je nepříjemný. Ale neměl větší podporu a ubránili jsme ho," všiml si pětadvacetiletý blanenský odchovanec.

I Jablonec má svého mlčícího střelce. Na branku čeká Stanislav Tecl, který měl přitom v Brně jednu obří šanci. Místo do prázdné branky ale poslal míč někam k rohovému praporku. „Trochu si z něj uděláme srandu. Ale vždycky ho podpoříme. Hlavní je, že se vyhrálo. Po červené kartě s Kodaní je trochu v útlumu. Ale Tecl je kvalitní fotbalista, my mu věříme. Proti Zbrojovce hrál dobře, jen tak dál," připomněl Pernica moment z předchozího předkola Evropské ligy, kdy se Tecl nechal zbytečně vyloučit.

Autor: Deník/David Nekvinda

Odvetné utkání předkola Evropské ligy FK Jablonec - Ajax Amsterdam se hraje tento čtvrtek 27. srpna od 18:00 na jabloneckém stadionu Střelnice a přímým přenosem ho vysílá program ČT4 Sport.