B l a n s k o - Ze současného kádru Blanska pamatuje jako jediný obě vítězná derby s Rájcem ze sezóny 2007/2008. Tehdy se ještě bojovalo v divizi. Obránce Petr Šíp věří, že i to zítřejší bude mít pro jeho tým tříbodovou příchuť.
Z úvodních dvou kol jste získali čtyři body. Jak utkání v Bzenci a v Novosedlech hodnotíš?

Do Bzence jsme jeli s cílem získat tři body a v tabulce soupeře přeskočit. To se bohužel nepodařilo, protože jsme dostali dvě hodně podobné a zároveň i laciné branky. I my jsme dvakrát gólové prosadili. Ve druhém poločase jsme měli převahu, ale s výsledkem už jsme nedokázali nic udělat. V Novosedlech utkání ovlivnil velmi silný vítr. My jsme se s tím dokázali vyrovnat, paradoxně ve druhém poločase jsme hráli proti větru i přesto jsme vstřelili dvě branky. Hráli jsme víc po zemi a z pěkných akcí po křídlech padly branky.

Zítra tým čeká první letošní derby s Rájcem. Jak vidíš vašeho soupeře?

Abych řekl pravdu kromě Michal Hájka a Honzy Sedláčka těch kluků tam moc neznám. Každopádně to bude určitě zajímavé utkání, na „dobrém“ hřišti a já věřím, že se šťastným koncem pro nás.

Proběhne před zápasem nějaké hecování s Michalem Hájkem, se kterým jsi toho v Blansku odehrál hodně?

Tak určitě panovi Hájkovi asi napíšu. Potom po zápase sedneme, řekneme: „Bylo to dobrý.“ Já řeknu: „Vyhráli jsme zaslouženě,“ (úsměv) a pojede se dál.

Rájec hrál podobně jako vy dvakrát venku a dokázal přivést tři body za vítězství ve Znojmě. Překvapilo tě to?

Vítězství ve Znojmě asi překvapivé je. Na druhou stranu na podzim jsme stejného soupeře porazili 6:0 a příliš velkou kvalitu jsem u něho neviděl. První kolo je navíc vždy nevyzpytatelné a Rájec Znojmo překvapil bojovností a nasazením, díky čemuž dokázal vyhrát.

Ze současného kádru jsi jediný, který pamatuje obě derby s Rájcem v divizní sezóně 2007/2008…

Je to tak, hlavně na to první vzpomínám hodně rád. Byl to můj první zápas v dresu tehdy ještě FK APOS Blansko a v Rájci se nám jako nováčkovi divize podařilo vyhrát 2:1 po brankách Martin Sehnala a Petra Čejky. Na jaře jsem v domácím zápase nehrál a teď na podzim v Rájci jsem kvůli zranění také musel derby vynechat. Věřím, že teď už snad chybět nebudu a podaří se nám vyhrát.

Děkujeme za rozhovor.