B l a n s k o - Kádr Blanska se rozšířil o další zimní posilu. Z nedalekého Brna, konkrétně z Líšně, se do dresu nováčka druhé ligy stěhuje třicetiletý útočník Tomáš Machálek. Autor pěti loňských branek trénuje s Blanskem už dva týdny a klub již dotáhl veškeré administrativní záležitosti. Takže vítej v Blansku Tomáši!

Tomáš Machálek je členem fotbalové rodiny. Jeho otcem je Miloslav Machálek, jenž ještě na podzim vedl prvoligovou Zbrojovku Brno, se kterou v létě vybojoval postup. Jeho bratr, Jan Machálek, je zase profesionálním rozhodčím, který rozhoduje utkání na prvoligových trávnících.

Posledních pět sezón oblékal vytáhlý útočník barvy brněnské Líšně, se kterou zažil nejpovedenější roky kariéry, včetně postupu do druhé nejvyšší soutěže. Předtím oblékal dres Opavy, kde získal první druholigové zkušenosti. Právě v dresu Opavy se dočkal i první branky ve druhé lize.

V podzimní části letošní F:NL si v dresu Líšně připsal 13 startů, ve kterých nasbíral dvě gólové asistence a dvě žluté karty. Nutno podotknout, že během 13 zápasů odehrál průměrně necelých 40 minut. Větší porci dostával v předchozím ročníku, kdy odehrál 30 duelů, ve kterých se prosadil pětkrát. Nyní bude oblékat blanenské barvy.