Varnsdorf

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Kádr blanenských fotbalistů se dočká rozšíření. Jihomoravský klub posiluje třiadvacetiletý křídelník - Lukáš Kania. Autor čtyř branek a tří asistencí z loňské sezóny podepsal s klubem ve čtvrtek odpoledne smlouvu.

Lukáš Kania je odchovancem hlučínského fotbalu. Od čtrnácti let však působil v mládežnických kategoriích ostravského Baníku, kde působil až do roku 2016. Od té doby hostoval nejprve v Karviné, následně v Petrkovicích a loni odehrál celou sezónu v dresu druholigových Vítkovic.

„Kanis je brejkový typ hráče, který potřebuje být v náběhu s balónem. Potom ty situace umí řešit velice dobře. To dokázal i v zápase se Zbrojovkou, kde vypracoval svým spoluhráčům dvě tutovky. Jeho předností je postup v náběhu a navíc je velmi kompatibilní při tvorbě akcí. Pro něj je tento přesun krok dopředu a není vyloučeno, že tu zůstane i delší čas. Věřím že pomůže jak sobě, tak týmu v boji o co nejvyšší příčky,“ říká o Lukáši Kaniovi Václav Svěrkoš, agent Lukáše Kanii a fotbalový internacionál.