2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Jedenácté kolo F:NL přivede na Mlýnskou dalšího ze zvučných soupeřů - FK Ústí nad Labem. Tradiční klub druhé ligy přijíždí do Blanska z pozice pátého celku tabulky a určitě nebude chtít Blansku odevzdat body lacino. Zápas začíná ve 13:30.

Ústí nad Labem pravidelně trápí týmy na vrchních příčkách tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Fanoušci Army nejraději vzpomínají na sezónu 2010/2011, kdy se Ústí nad Labem prezentovalo v nejvyšší soutěži. Bohužel pro Ústecké to byla jen epizodní role, neboť o rok později klub opět hrál druhou ligu. Tu sice vyhrál, ale kvůli nevyhovujícímu stadionu se muselo Ústí spokojit pouze s druhou nejvyšší soutěží.

Letos ústeční fotbalisté okupují pátou pozici a nebýt prohry v posledním kole s Třincem, mohlo být v severočeském městě ještě veseleji. Bodový zisk s hodnotou sedmnáct dává Ústí slušný polštář pro klidnou hru a svěřenci Jiřího Jarošíka tak nemusejí sledovat výsledky týmů pod sebou, ale primárně těch nad sebou. Aktuálně ztrácejí Jarošíkovi svěřenci pouhé čtyři body na druhou příčku.

O pozici nejlepšího střelce v ústeckém dresu se dělí hned pětice hráčů. Adam Čičkovský, Václav Prošek, Vasil Kušej, Matěj Koubek a Josef Bazal, kteří zapsali dvě vstřelené branky. Nejméně času na dva góly potřeboval předposlední jmenovaný, kterému stačilo 432 minut. Ani vteřinu zatím nechyběl obránce Bohumil Hudec a brankář Marián Tvrdoň, který během devíti set minut v brance inkasoval 14 branek.

Blansko se nenechází v ideálním rozpoložením, neboť z posledních pěti duelu brali jen čtyři body, což vzhledem k výkonům, jaké klub podává není zcela adekvátní. Zejména v duelu s Hradcem Králové, kdy Blansko sahalo po výhře a nakonec se musí spokojit s porážkou 1:2. „Všichni si uvědomujeme vážnost situace a uděláme vsechno pro to, abychom v posledních dvou zápasech brali co nejvíc bodů,“ má jasno Filip Žák.

Zápas startuje ve 13:30 a sledovat jej budete moct zde.