Blansko - Předposlední kolo F:NL je tu. Blansko míří na půdu desátého Třince. Udrží Blansko naději na formální udržení v soutěži? Zápas startuje v 15:00.

Třinečtí fotbalisté zažili povedené jaro a již sahají po jistotě záchrany. Co k tomu chybí? Bod, nebo jakákoli ztráta Blanska. Svěřenci Františka Straky se totiž drží na desáté příčce s bodovým ziskem 29 bodů. Oproti tomu Blansko je na pozici s číslem 13 a bodovým ziskem 24 bodů.

Nejlepším střelcem Třince je pětibrankový obránce Jan Javůrek. Jedničkou v bráně Třince je Martin Pastornický, který naskočil do sedmnácti duelů a vychytal pět nul. Záda mu kryje Jiří Adamuška, jenž ze sedmi duelů získal čtyři čistá konta.

Poslední vzájemný střet byl pro Blansko prvním duelem pod vedením kouče Pulpita. Jeho svěřenci proti Třinci předvedli skvělý výkon, který korunovali dvěma góly a čistým kontem brankáře Halousky. Nejprve se na konci první půle šťastně prosadil obránce Matěj Helebrand a výhru pečetil po hodině hry navrátilec Martin Sedlo.

Pulpitově družině bude v Třinci určitě chybět dvojice Lahodný - Aggoun. Prvně jmenovaný bude chybět pro zranění, druhý jmenovaný si musí odpykat jednozápasovou stopku za 4 žluté karty.