15. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy znamená pro fotbalisty Blanska poslední výjezd podzimní části. Cesta vede do daleké Karviné, která po postupu zatím kosí jednoho soupeře za druhým. Znamená to tedy, že blanenské čeká velmi náročný duel prot týmu, který okupuje 2. místo tabulky se ziskem 30 bodů. Lépe je na tom pouze Baník, který má ještě o 2 body více. Proti Blansku hraje také fakt, že Karviná sice prohrála první 3 utkání sezóny (1:2 Baník, 1:4 Třinec, 1:2 Frýdlant), následně ale od 4. kola porážku nepoznala. Následující šňůra čítá 12 utkání bez porážky, ve kterých domácí třikrát remizovali a devětkrát zvítězili. Aktuálně drží Karviná šňůru 4 výher v řadě. Blanenští by rádi odrazili útok soupeřů ze spodních pater tabulky a udrželi se před pauzou mimo sestupové pozice. Bude se jednat o první vzájemné utkání těchto celků. Věřme, že se povede Blansku urvat nějaký bod ze hřiště soupeře! Utkání v Karviné odstartuje v neděli od 10:15 hodin.

Autor - Adam Přikryl