Závěrečné kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivádí na Mlýnskou třetí tým tabulky - 1.SK Prostějov. Utkání začíná v neděli v 15:00.

Prostějovský tým pod vedením trenéru Šustra vyrostl mezi kvalitní celky druhé nejvyšší soutěže. Z pětadvaceti zápasů dokázali fotbalisté Prostějova vybojovat 43 bodů, což je řadí na třetí místo tabulky F:NL, hned za postupující Hradec a brněnskou Líšeň.

Prostějov patří mezi ofenzivní celky. To dokládá i 39 vstřelených branek, menší kaňkou na výkonech moravského týmu je defenzíva. 33 inkasovaných branek znamená, že jen tři týmy mají horší bilanci.

Lídrem tabulky střelců je v Prostějově prozatím osmibrankový Jakub Kopřiva, kterému na záda dýchá sedmigólový Jakub Matoušek. Jedničkou v bráně nedělního soupeře Blanska je Filip Mucha. Osmadvacetiletý gólman odchytal prozatím 20 utkání, ve kterých vychytal čtyři čistá konta.

Blansko půjde do posledního utkání s podporou diváků. Díky povolení vládních restrikcí se na stadion na Mlýnské podívají alespoň permanentkáři domácího klubu.