B l a n s k o - Letní přípravu zahájili jeho svěřenci svědomitě a s chutí. Trenér Zbyněk Zbořil se v rámci přípravy na třetí ligu soustředí na sestavení perspektivního a hladového týmu, který se bude rvát o solidní umístění. Více již v našem rozhovoru.
Máte za sebou úvodní dva tréninky letní přípravy. V jakém stavu jste mužstvo po dovolené našel?

„Už při prvním tréninku jsem hráče nijak nešetřil, ale musím říct, že to mělo šťávu a s přístupem borců jsem byl spokojený. Všechno jsme dělali s míčem a kdo už pode mnou trénoval, tak ví, jak to bude zhruba vypadat. V přípravě budeme trénovat dole na Metře a musím pochválit správce, že hřiště jsme měli fantasticky připravené. V pondělí naskočili další hráči a už v týdnu nás čekají dva těžké zápasy proti Vyškovu a Líšni.“

V kádru došlo k několika odchodům, mohl byste je vyjmenovat a zároveň říci, kdo by tyto hráče mohl nahradit?

„Některé odchody byly avizované, takže jsme s tím počítali a jiné byly i z důvodu postupu do třetí ligy. V podstatě odchází naše nadstavba a rozdílový hráči. Švanci a Franta Schneider do Tišnova a Mezla do Velkého Meziříčí. Odešel i kapitán Honza Nečas, který zvážil náročnost MSFL a dal přednost nižší soutěži. Tomáš Jarůšek neměl takové zápasové zatížení, tak odchází do Ráječka. A jinak skončili dlouhodobě zranění Filda Blažek a Ivan Beránek. Kádr pro třetí ligu chci poskládat trochu jinak. V rámci našich omezených možností potřebujeme mít hladové hráče, pro které bude třetí liga motivací do další kariéry a pro naše hráče to bude o získávání zkušeností. Chtěl bych ale určitě do mužstva přivést jednoho zkušeného lídra do zadních řad, uvidíme, jestli se nám to podaří.“

Můžete představit nové tváře, které naskočily do přípravy?

„Do přípravy s námi naskočili kluci, co už hráli proti Zbrojovce. Dominik Duda, hráč Opavy a Jarda Motyčka ze Zbrojovky, dále pak Honza Minx a Petr Kutal, kteří se porvou o místo v kádru. Dále to jsou útočníci Nikolas Burčík a Tomáš Mica a jeho bratranec Dominik, který by mohl zvýšit konkurenci v záloze. Trénují s námi i šikovní mladší dorostenci Veselý, Feik, Šmerda, Mareček a Prudil, kteří se v tréninku s námi otrkají a určitě pak budou mít tu cestu do dospělého fotbalu snažší.“

Na co se budete v úvodu přípravy zaměřovat? S jakým cílem vy osobně vstupujete do letní přípravy?

„Letní příprava je vždy specifická v tom, že je na nic není mnoho času. A to se bavím o tom, že kádr máte stabilizovaný. My jdeme do letní přípravy za pochodu, skládáme kádr, zkoušíme hráče, takže to bude perný měsíc. Bude to chtít trpělivost, ale věřím, že poskládáme tu chemii v kabině podobně dobře jako na jaře a nebudeme v MSFL za pitomce.“

V přípravě vás čekají osvědčení soupeři Vyškov, Líšeň, Boskovice a Bystrc. Mohl byste krátce něco říci o uvedených týmech?

„První týden tam máme dva soupeře, které pak budeme potkávat i v lize, ale přípravu jsme skládali v době, kdy jsme nevěděli, jestli ten postup zvládneme. Ale na druhou stranu jsem rád, že to je hned na úvod přípravy, kdy mužstva mají širší kádry a je to ta doba zkoušení a testů nových hráčů. Boskovice i Bystrc sice hrají jen KP, ale svou kvalitu mají a třeba proti Boskovicím zápas v zimě byl výborný z obou stran. Pak už to bude záležet na Poháru. Když by se nám podařilo přejít přes Tišnov, tak bychom měli jako generálku doma druholigový Prostějov. Jinak bychom museli shánět soupeře na poslední test připravenosti na ligu.“

V předkole domácího poháru se střetnete s Tišnovem na jeho hřišti. To bude jistě pikantní utkání. Jak se na něho těšíte a co může tento zápas podle vás nabídnout divákům?

„Pro nás je to hlavně úkol do tohoto zápasu poskládat kádr a legislativně dotáhnout do konce příchody hráčů. Fotbalová zkušenost bude na straně Tišnova, protože hráči jako Švancara, Schneider, Kuldan, Traoré nám svoji kvalitu prokazovali po celé jaro i v dresu Blanska a i další hráči soupeře mají bohaté ligové zkušenosti. My musíme nabídnout něco jiného a věřím, že se bude na co dívat. Spolupráce s Tišnovem šlapala na jaře oboustranně na jedničku, takže to bude asi remíza (smích). Já výsledek neřeším, hlavně ať přijdou lidi, vidíme dobrý fotbal a uvidíme, kdo přivítá Prostějov v prvním kole.“