V sobotu 17. června se v Blansku na stadionu v Údolní ulici koná Mezinárodní fotbalový turnaj mladších žáků. Turnaje se zúčastní 12 mužstev rozdělených do dvou skupin. První zápasy startují v 8:00 a v tento čas vstoupí do turnaje také blanenský výběr pod vedením Radima Farníka. Přijďte si užít poslední fotbalovou akci sezóny před letní přestávkou a podpořit blanenské mládežníky! Bližší informace o turnaji naleznete níže.

PROPOZICE

VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

1. POŘADATEL: FK Blansko

2. TERMÍN KONÁNÍ: 17.6.2023

3. MÍSTO KONÁNÍ: stadion na Údolní, Blansko

4. KONTAKT: Petr Dvořák, e-mail: petrdvora@seznam.cz, telefon: 737 465 692

5. ÚČASTNÍCI: Mužstvo pořadatele + 11 pozvaných týmů, 3 z toho zahraniční. Mužstvo má maximálně 15 hráčů. Každé mužstvo musí mít sadu očíslovaných dresů, vlastní míče na rozcvičení. Barvy dresů s čísly uveďte na přihlášce.

6. KATEGORIE: Mladší žáci (ročník 2010 a mladší)

7. STARTOVNÉ: 3000 Kč, uhrazené na účet pořadatele před turnajem.

8. UPOZORNĚNÍ: Za zdravotní způsobilost odpovídá vysílající klub. Účastníci musí mít s sebou průkazku zdravotní pojišťovny. Dozor nad účastníky zajišťuje v plném rozsahu a po celou dobu soutěže vysílající klub. Vedoucí družstev odpovídají po celou dobu soutěže za bezpečnost a chování členů výpravy.

TECHNICKÁ USTANOVENÍ

1. PŘEDPIS: Hraje se podle pravidel a soutěžního řádu FAČR a následných upřesnění. Počet 7+1 na polovinu hřiště, míč velikosti 4, hraje se na dvou hřištích současně. 2 základní skupiny po 6 mužstvech, každý s každým ve skupině. První dva týmy postupují do semifinále, ostatní hrají podle umístění ve skupinách o konečné umístění v turnaji. Hrací doba utkání je 1x18 minut.

2. STANOVENÍ POŘADÍ: Za vítězství v zápase se přidělují 3 body, za remízu 1 bod. Pokud v play off utkání skončí nerozhodně, následují pokutové kopy (3 na každé straně, pak do rozhodnutí).

Ve skupinách rozhoduje o pořadí:

1. Počet bodů
  2. Vzájemný zápas
  3. Tabulka ze vzájemných zápasů
  4. Rozdíl ve skóre
  5. Počet vstřelených branek
  6. Los

3. CENY: Poháry a medaile pro první tři mužstva turnaje. Hodnotné ceny pro nejlepší ho hráče, střelce a gólmana.

4. OBČERSTVENÍ: Pitný režim po celý turnaj. Oběd pro 15 hráčů + 2 trenéry.

VEDENÍ TURNAJE

Ředitel turnaje: Petr Dvořák

Sportovní ředitel: Mgr. Bohumil Hlaváček

ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE

Skupina A: Žijeme Hrou, SV Weidenbach, Konfeks Legnica, RAFK Rajhrad, FC Kuřim, FC Dosta Bystrc - Kníničky

Skupina B: FK Blansko, Miedź Legnica, FKM Kahan, SK Moravská Slavia Brno, TJ Tatran Rousínov, FC PBS Velká Bíteš

GENERÁLNÍ PARTNER TURNAJE

• Svět svítidel.cz

PARTNEŘI TURNAJE

• Město Blansko
  • Jihomoravský Kraj
  • Bar Koruna Kugler
  • JMKFS Brno
  • Letostav Letovice
  • Pivovar Černá Hora
  • Alpax s.r.o.
  • FK Blansko
  • Fotbalová Hospůdka Blansko
  • Řeznictví a uzenářství Pavlů Blansko
  • Jaromír Janíček, Blansko
  • Okresní fotbalový svaz Blansko

Záštitu nad turnajem převzal Ing. Jiří Crha, starosta města Blansko.

Autor: Zdeněk Veselý ml.