Předpřípravka FK Blansko sehrála v průběhu posledního měsíce celkem 3 turnaje, kde se střetla s různými týmy z okolí. Krátké reportáže trenérů společně s fotografiemi přinášíme v přehledném článku.

Předpřípravka FK Blansko sehrála přáteské utkání s FSA Kras dne 27. 11. 2022 v tělocvičně Metry Blansko. Za FK Blansko nastoupilo celkem 18 hráčů a za FSA Kras nastoupilo 15 hráčů. Kvůli menším prostorám tělocvičny jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina hráčů hrála od 9 do 10 hod. Druhá skupina hráčů hrála od 10 do 11 hod. Hrálo se na dvě hřiště systémem 3:3. Oba kluby šly do hry s nadšením. Bylo vidět, že děti hra baví a že jsou rády, že si mohou vzájemně poměřit síly. Gólů padalo spoustu a místy bylo možné vidět i propracovanější nahrávky. Publikum rodičů fandilo a všichni jsme si to užili.

Dále předpřípravka sehrála přátelské utkání s RDR Akademií, která sdružuje Ráječko, Rájec-Jestřebí a Doubravici nad Svitavou. Zápasy jsme sehráli 18. 12. 2022 od 9 hod do 11 hod v tělocvičně Metry Blansko. Za FK Blansko nastoupilo celkem 19 hráčů a za RDR Akademii nastoupilo 12 hráčů. Hrálo se na dvě hřiště systémem 3:3. Bylo vidět, že hra děti moc a moc baví a že se zlepšují každým zápasem.

Posledním turnajem byl turnaj Žijeme hrou, který se konal ve Svitávce 15. 1. 2023 za účasti 7 týmů, a to FK Blansko, Zbrojovky Brno, Letovic, Lipovce, Fotbalové školičky, Žijeme hrou 1 a Žijeme hrou 2. Za FK Blansko nastoupilo celkem 12 hráčů, což byl maximálně povolený počet. Mužstvo jsme rozdělili na 4 týmy po 3 hráčích s přihlédnutím k jejich výkonosti. Hrálo se na třech hřištích systémem 3:3, 2:2, 4:4 (3:3). Turnaj byl skvěle organizován. Zahráli jsme se všichni proti všem, nerozhodovaly výsledky, ale sportovní nadšení.

Autor - Adam Přikryl