1. FC Slovácko BFC Hlučín1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínTJ Tatran BohuniceFC Baník Ostrava BSK UničovSK HraniceMFK Karviná BTJ Start Brno1. BFK Frýdlant nad OstravicíFC Zlínsko

Blansko

Karviná B

3:0
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Karviná B

3

0

Rozpis zápasů
Předseda blanenských fotbalistů Zdeněk Veselý se po konci sezóny vyjádřil k řadě témat. Předseda FK Blansko prozrazuje, s kým klub jednal nebo jaká je situace ohledně odchodů z mužstva. Mimo jiné také hodnotí uplynulou sezónu a přináší podrobnosti ohledně letní přípravy.

O uplynulé sezóně…

Panuje spokojenost se záchranou A-mužstva a postupem B-mužstva. U A-mužstva jsem si představoval, že budeme mít tak o 4 až 5 bodů víc a skončíme v tabulce kolem desátého místa. To se nepovedlo, mělo to především objektivní příčiny – velké množství zraněných hráčů.

O záchraně do posledních kol…

Záchrana v soutěži je vždycky náročná. Letos to bylo ještě o něco těžší, protože úroveň soutěže byla, podle mě, vyšší než v loňské sezóně. Definitivní záchrana přišla 3 kola před koncem, ale už nějaká 2 kola předtím jsem věřil, že se záchrana podaří.

Nejlepší a nejhorší zápas…

Nejhorší jednoznačně ve Frýdlantu. Jednalo se o mužstvo z konce tabulky, které potrestalo každou naši chybu, my jsme naopak nebyli schopni z naší převahy nic vytěžit. Nejlepší zápas byl asi v Uničově, kde jsme zvítězili s velmi kvalitním soupeřem a obstáli jsme i herně.

O nových posilách…

První potvrzenou posilou je Dominik Šmerda, který k nám přichází na volný přestup z Bohunic. Jedná se o kvalitního hráče a navíc našeho odchovance, takže jsem dvojnásobně rád, že se vrací. Jednali jsme a jednáme i o příchodu některých dalších hráčů. Nedopadlo jednání s Markem Machem, který dal přednost nabídce z jiného klubu. Jednání, která ještě nejsou ukončena, nechci komentovat. Na zkoušku do přípravy přijdou někteří další hráči.

O hráčích na odchodu…

Rosťa Rajčinec odešel na volný přestup do Rosic. Ondra Porč byl na zkoušce ve Vyškově, v sobotním utkání si, bohužel, přivodil zranění kolene, které si vyžádá minimálně měsíční pauzu. Tím jeho zkouška skončila. Kdy bude k dispozici pro náš tým, je ale otázkou. Z hostování v Líšni se měl vrátit Petr Šíp. Podal ale volný přestup do Startu Brno, čímž porušil smlouvu, kterou jsme při jeho odchodu na hostování uzavřeli. Toto porušení budeme v následujícím období řešit. Simon Studený se vrací na přípravu do mateřského Prostějova. Uvidíme, zda si vybojuje místo v kádru. Dohodnutí s hráčem i klubem jsme na pokračování hostování Davida Kubici. Předběžně jsme dohodnuti i na pokračování hostování s Honzou Novákem, zbývá doladit detaily.

O letní přípravě…

Letní příprava začíná ve středu 10.7. 2024 pětidenním blokem, ve kterém sehrajeme v sobotu 13.7. 2024 od 10:00 přípravný zápas s Bohunicemi v Blansku na Údolní. Celkově nás v přípravě čeká 6 přípravných utkání, z toho 3 v Blansku, 1 domácí PU sehrajeme v Drnovicích u Lysic, 2 utkání budeme hrát na hřištích soupeřů. Generálkou před startem MSFL bude 2. předkolo MOL Cupu ve Žďáru nad Sázavou.

(Pozn. redaktora: Informace o přátelských utkáních přineseme v nejbližších dnech.)

O zraněných hráčích…

Trápí nás, že máme zraněných mnoho hráčů, namátkou Holman, Kamenský, Šedivý, Jaroš, Čejka. Teď k nim přibyl Porč. U většiny z nich se navíc jedná o dlouhodobá zranění, u některých s nejistou prognózou, kdy budou moci naskočit zpět.

O očekáváních od nové sezóny…

Od nové sezóny očekávám, že bude těžší než ta předešlá. Z divize postoupily kvalitní ambiciózní týmy, nebude to tedy nic lehkého. Spokojený bych byl s umístěním do 12. místa.

O postupu B-mužstva…

B-mužstvo postoupilo do 1.A třídy, která se bude od nové sezóny jmenovat 6. liga. Chtěli bychom se pohybovat v polovině tabulky a nemít starosti se záchranou. Kádr B-mužstva chceme doplnit, proto jsme oslovili několik mladých hráčů, převážně těch, co už v našem klubu v minulosti hráli. Většina z nich ale naši nabídku odmítla a raději zůstala ve svých stávajících klubech. Nějaká jednání ještě probíhají, věříme, že alespoň ta dopadnou.

O mládeži…

Chtěl bych ocenit práci všech našich trenérů mládeže (od předpřípravky až po dorost), kteří se několikrát týdně včetně víkendů věnují svým svěřencům. Jsem rád, že dobrých výsledků dosahoval dorost a už po podzimní části si v podstatě zajistil záchranu. Radost mám ze záchrany žáků v krajském přeboru, když nám před sezónou odešlo 5 kvalitních hráčů do klubů hrajících vyšší soutěže. Dobrých výkonů a výsledků dosahovala i mužstva přípravek. Velice si vážíme práce všech mládežnických trenérů.


Na závěr bych chtěl poděkovat za spolupráci všem našim partnerům, kteří nás finančně podporují, a vyjádřit přání, aby tato spolupráce pokračovala i v budoucnu. Poděkovat musím samozřejmě i všem našim fanouškům, kteří nás podporují na domácích a někteří i na venkovních zápasech. Věřím, že se budeme setkávat i v následující sezóně v co nejhojnějším počtu.