B l a n s k o - Deváté kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže přivádí na Mlýnskou lídra celé soutěže - FC Hradec Králové. V uktání s aspirantem na postup do F:L čeká blanenské televizní premiéra. Duel s držitelem jednoho mistrovského titulu začíná před kamerami ČT Sport v 13:00.

Blanenské fotbalisty čeká další těžká zkouška, po utkání v Jihlavě přijíždí na Mlýnskou jeden z adeptů na postup - FC Hradec Králové. Hradečtí v letošní sezóně posbírali celkem 20 bodů za šest výher a dvě remízy. Prohry se tak trenér Zdenko Frťala zatím nedočkal.

V posledním kole hostil Hradec nepříjemné Ústí nad Labem, které východočeši přejili poměrem 5:1 a s pětibodovým náskokem vévodí druhé lize. Na paty jim šlape druhý Žižkov, který po změně kouče zabral a porazil Líšeň, která se propadla na čtvrtou pozici právě za Žižkov a třetí Prostějov.

Nejlepším střelcem východočeského klubu je obránce Erik Prekop, jenž se v dosavadním ročníku prosadil celkem čtyřikrát. Na paty mu šlape záložník Adam Vlkanova, jenž se prosadil celkem třikrát. Jedničkou Votroků je pod koučem Frťalou sedmadvacetiletý Patrik Vízek, který naskočil do sedmi duelů a v nich udržel čtyři čistá konta.

Blansko v osmém kole mířilo do Jihlavy. Předpokládal se těžký duel, ale Blansko si dokázalo překvapivě s Jihlavou poradit a zvítězit 4:1. Tři body, které z Vysočiny Blansko přivezlo tak znamenají průběžné desáté místo. „Hradec pravidelně hraje nahoře, je to adept na postup do ligy. Musíme se na něj dobře nachystat a já věřím, že pokud zopakujeme výkon z Jihlavy, půjde o kvalitní zápas před televizními kamerami, z kterého s prázdnou neodejdeme,“ vyhlíží zápas kouč Machala.

Utkání začíná v 13:00 a přenášet jej budou kamery ČT Sport. Blansko se bude muset v zápase obejít bez Lukáše Lahodného, který dostal za čtyři žluté karty stop na jedno soutěžní utkání.