B l a n s k o - Blanenští fotbalisté hlásí nové posily v kádru. Po oznámení Vlachovského a Machálka přichází do týmu z brány Moravského Krasu hned šestice hráčů.

Defenzívu Blanska posílí téměř dvoumetrový stoper Zbrojovky Brno Jakub Černín. Rodák z Ladné se v letošní sezóně zapojil do pěti duelů FORTUNA:LIGY, ve kterých si zapsal do statistik jednu asistenci a žlutou kartu. V uplynulém ročníku působil Černín půl sezóny v dresu druholigové Líšně a půl sezóny ve Zbrojovce. V devíti utkáních vstřelil jeden gól a na jeden nahrál. Premiérový start v první lize si odbyl v dresu Zbrojovky proti pražské Spartě. V blanenském dresu bude hostovat do konce letošního ročníku.

Záložní řady obohatí velešovický rodák Marek Mach, který od svých osmi let hájil barvy brněnské Zbrojovky. Rok 2021 je pro něj ve znamení prvního přestupu v kariéře. Mach v uplynulé sezóně nakoukl do prvního týmu, ale primárně působil v rezervě jihomoravského celku. Tam v divizní soutěži nasázel v devíti duelech pět branek. Do Blanska se stěhuje na trvalý přestup s možností zpětného odkupu.

Třetím do party z brněnské Zbrojovky je devatenáctiletý forvard Claude Lhotecký. Odchovanec Brna se v letošním ročníku F:L poprvé podíval na prvoligová kolbiště a připsal si tak první minutky v nejvyšší soutěži. Podobně jako Mach působil především v rezervě Brna, kde v letošním roce nastřílel tři branky. Stejně jako jeho spoluhráč Jakub Černín bude v Blansku hostovat do konce soutěžního ročníku.

Patrně nejzajímavějším jménem, které pro jaro posílí Blansko, je Tomáš Kepl. Dvacetiletý forvard přichází na hostování z prvoligové Viktorie Plzeň. V jejím mládežnickém dresu nastoupil i do UEFA Youth League, kde zaznamenal tři branky (jednu do sítě AS Řím, dvě do sítě CSKA Moskva). V té samé sezóně (2018/2019) navíc nasál z lavičky i atmosféru Evropské ligy, konkrétně se jednalo o dvojzápas s Dinamem Záhřeb. Poslední dva roky trávil především ve třetí nejvyšší soutěži. Jednou nastoupil i do F:NL. Letošní sezónu zahájil v dresu rezervy Viktorie a v osmi duelech si připsal jednu branku. Ve své kariéře se několikrát objevil v mládežnické reprezentaci a zahrál si i na Mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let.

Brankoviště Blanska vyztuží třiadvacetiletý gólman se zkušeností jak z první, tak druhé ligy - František Chmiel. Ten se do Blanska přesouvá z ostravského Baníku, kde zahájil zimní přípravu. Majitel sedmi startů v nejvyšší soutěži by měl zvýšit konkurenci na postu brankáře. Chmiel v minulých letech hájil kupříkladu branku druholigového Třince, třetiligové Odry Petřkovice. Rodák z Českého Těšína bude v Blansku hostovat do konce sezóny.

Prozatím poslední posilou je Kablan Davy Ngoma, pětadvacetiletý křídelník původem z Francie pronikl do fotbalového světa ve svém rodišti a zkoušel fotbalové štěstí v nižších francouzských soutěžích. Teď se pokusí prorazit do profesionálního fotbalu v dresu Blanska.

Foto: fczbrno.cz, fcb.cz, isport.cz, fcviktoria.cz, Canet Roussillon