S v i t a v y / B l a n s k o - Výborně obsazeného halového turnaje se v neděli zúčastnila přípravka FK APOS Blansko. V nabité konkurenci nakonec skončili naši kluci na 6. místě.
Naše mužstvo nastoupilo bez tří dlouhodobě zraněných opor Prudila, Přikryla a Ševčíka.

V úvodním utkání turnaje proti Karlovým Varům se kluci rychle dostali do tříbrankového vedení, chvíle nepozornosti však stačila soupeři ke vstřelení branek. Naše zasloužené vítězství pojistil v závěru Filip Chroust, který tak završil svůj hattrick.

Ve druhém utkání s pozdějším vítězem turnaje Vysokým Mýtem jsme se sice ujali vedení, ale soupeř vývoj utkání třemi brankami otočil. V samotném závěru Tomáš Feik nejprve nastřelil břevno a hned poté snížil na 2:3, náš tlak bohužel vyrovnání nepřinesl.

Třetí zápas kluci nastoupili proti dosud suverénnímu týmu FC Hlinsko. Soupeř se rychle ujal vedení a po celý zápas byl jasně lepší.

V závěrečném utkání s mužstvem Sigma Olomouc se hrálo o konečné 3. nebo 4. místo ve skupině. V 5. minutě jsme se ujali vedení, ale soupeř využil chyby naší obrany a vyrovnal. O našem těsném ale zaslouženém vítězství pak rozhodl nechytatelnou bombou do šibenice Tomáš Feik.

V utkání o konečné 5. místo se Spartou Brno po opatrném začátku z obou stran jsme začali soupeře přehrávat. Do 100% šance se dostal Dominik Šmerda, ale brankář hostí ho vychytal a z následného protiútoku se soupeř ujal vedení, které ještě o chvíli navýšil na rozdíl dvou branek. Kluci se však i přes značnou únavu nechtěli s výsledkem smířit a dvěma slepenými brankami Filipa Chrousta vyrovnali. O osudu utkání tak musela rozhodnout až sedmá série penalt, kdy Filip penaltu nedal a vzápětí soupeř ano.

V turnaji jsme se utkali s mužstvy, která hrají krajské přebory přípravek nebo mladších žáků. Všechna byla velice kvalitní, technicky a fyzicky vyspělá. Znovu se potvrdilo, že nám chybí kvalitní dlouhodobá soutěž, která by byla předpokladem pro dalšího zlepšování výkonnosti hráčů. Přesto kluci na turnaji obstáli se ctí a je jen škoda závěrečného prohraného utkání o 5. místo.

Sestava:
Veselý Zdeněk - Feik Tomáš, Šustr Dominik, Němec Richard, Doležel Martin - Chroust Filip, Šmerda Dominik, Gansukh Hongor

Výsledky základní skupiny:

FK APOS Blansko - 1. FC Karlovy Vary 4:2