L í š e ň / B l a n s k o - Kvalitně obsazeného turnaje na umělé trávě v Líšni se o víkendu zúčastnila přípravka FK APOS Blansko. Po velkých bojích nakonec naši kluci obsadili 4. místo.
Turnaje hraného venku na umělce v Líšni se zúčastnila nejlepší mužstva přípravek Moravy, doplněná o mužstva Slavie Praha, Slovanu Bratislava a Spartaku Trnava. Ve vyrovnané základní skupině kluci 5x remizovali a jako jediní dokázali sebrat body suverénní Slavii Praha. O konečném pořadí na 3. a 4. místě ve skupině nakonec rozhodoval penaltový rozstřel, který kluci zvládli lépe než Sigma Olomouc a do čtvrtfinále dostali za soupeře mužstvo FC Tescoma Zlín.

Soupeř byl sice herně lepší, ale bojovný výkon podpořený výborným výkonem Zdenka Veselého v bráně, který chytil prakticky nemožné, nakonec přinesl v poslední minutě naše vyrovnání. O postupu do semifinále tak musely rozhodnout opět penalty, které kluci zvládli lépe a postoupili do semifinále. V tom jsme se utkali s mužstvem 1. FC Brno, které již bylo po náročném programu nad naše síly a tak jsme až v 7. utkání okusili hořkost porážky … Utkání o 3. místo se hrálo ihned po semifinále a soupeř z Prostějova byl i díky širšímu kádru po většinu utkání lepší. Nás zase držel nad vodou výborný Zdeněk v bráně a neúnavná obranná dvojice Doležel-Němec. Nakonec soupeř se štěstím branku dal a nám se i přes obrovskou příležitost Ševčíka v závěru utkání vyrovnat nepodařilo.

Přesto 4. místo na takto kvalitně obsazeném turnaji je obrovský úspěch. Zdeněk Veselý byl navíc zcela po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Sestava:
Veselý Zdeněk – Němec Richard, Doležel Martin, Husman Petr – Šmerda Dominik, Přikryl Martin, Rek Saša, Souček Radek, Alfred Foldvary – Prudil David, Ševčík Radim, Pačovský Jakub

Výsledky základní skupiny:

FK APOS Blansko – SK Sigma Olomouc 1:1