B l a n s k o - První derby v kalendářním roce 2012 čeká v sobotu fotbalisty FK Blansko. V rámci 19. kola krajského přeboru hostí svěřenci trenéra Kuglera od 15:30 na Údolní předposlední tým tabulky MKZ Rájec-Jestřebí.
V derby se střetnou soupeři, kteří jarní část zahájili dvěma zápasy na hřištích soupeřů. Blansko po úvodní remíze 2:2 v Bzenci v minulém kole zvítězilo na půdě Novosedel 3:0. Rájec-Jestřebí si v 16. kole přivezl všechny body po vítězství 3:1 na hřišti IE Znojmo. V 18. kole pak v letošním prvním derby prohrál v Boskovicích 3:1.

„Očekávám těžké utkání. Derby bývají nevyzpytatelná. Nedávno jsme se o tom mohli přesvědčit v duelu Slavie – Sparta, po kterém museli mít sázkové kanceláře asi velkou radost. Rájec hraje hodně bojovně a agresivně. Tým je lépe fyzicky připraven, než na podzim,“ hodnotí soupeřovi přednosti trenér Kugler.

V podzimním utkání v Rájci, které přineslo hodně zvratů, padlo v něm pět branek a byly uděleny dvě červené karty, Blansko dokázalo zvítězit 3:2. Podle slov blanenského lodivoda však sobotní utkání bude zcela odlišné. „V posledním utkání to bylo hodně o Milanovi Macíkovi. Teď hraje Rájec daleko víc týmově.“

V dresu soupeře se představí na podzim ještě členové sestavy Blanska. Univerzál Michal Hájek přišel do Rájce na hostování z mateřské Doubravice, která ho získala v zimě z Blanska na přestup. V minulém týdnu pak do Rájce do konce sezóny zamířil na hostování záložník Jan Sedláček. Hájek navíc v Rájci nosí kapitánskou pásku a na jaře je zatím při střelecké chuti. V obou předchozích utkáních se dokázal vždy jednou střelecky prosadit. „Michal Hájek je kvalitní fotbalista, u nás hrál pravidelně a já jsem na něm stavěl. Co se týká Honzy Sedláčka, kdybych byl v jeho kůži, určitě by pro mě nebylo příjemné hrát proti týmu, ze kterého jsem odešel a kam se za dva měsíce vrátím,“ říká Michal Kugler.

Rájec po odchodu trenéra Záleského vsadil na místního patriota a bývalého hráče Metry a ČKD Blansko Jaroslava Málka. Tomu se podařilo do týmu přivést někdejšího obránce ČKD Blansko Radka Pavlíka, zkušeného útočníka Ondřeje Čepu z Černé Hory či Lukáše Vágnera z Lipovce. „Jak jsem již naznačil, osobně čekám těžké utkání. My uděláme všechno pro to, abychom po konci utkání mohli odcházet ze hřiště se vztyčenou hlavou,“ dodává trenér Kugler.

Sobotní utkání FK Blansko - MKZ Rájec-Jestřebí se hraje od 15:30 na stadionu na Údolní (Rozhodčí: Janíček - Teplý, Brach, Delegát: Slabý). Pro diváky, kteří nebudou moci utkání přímo sledovat bude připraven online přenos.

Další zápasy 19. kola KP:
so, 15:30 - Kuřim - Rousínov
so, 15:30 - Rajhrad - Ivančice
so, 15:30 - Vracov - Bzenec
so, 15:30 - Moravský Krumlov - IE Znojmo
so, 15:30 - Podivín - Novosedly
ne, 15:30 - Ráječko - Boskovice
ne, 15:30 - Zbýšov - Kyjov

Poslední vzájemné utkání:
4. kolo krajského přeboru, neděle 28. 8. 2011
MKZ Rájec-Jestřebí - FK APOS Blansko 2:3 (0:0)
Branky: 68. Hrůza, 72. Macík z pen. - 49. a 61. Šenk, 82. Doležel