Blansko

Vratimov

0:1

Jihlava B

Blansko

07.08.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Vratimov

0

1

vs

Jihlava B

Blansko

07.08.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o / L a ž á n k y - Ve středečním přípravném utkání s Rájcem si v dresu Blanska odbyl obnovenou premiéru 27letý záložník Roman Mokrý, který v sezóně 2003/2004 oblékal dres ČKD Blansko a následujících 8 roků strávil v rakouském AFC Haugsdorf. A návrat do mateřského klubu si po dvou minutách pobytu na hřišti osladil vstřelenou brankou.
Návrat do sestavy Blanska po osmi letech navíc na domovském hřišti v Lažánkách. Jaké jsi měl pocity?

Pocity jsou určitě pozitivní. Hrálo se v Lažánkách, přišli se podívat kamarádi a známí. Pro mě to bylo trošku těžké, protože v Rakousku jsem hrál hodně nízkou soutěž. Hned po prvním tréninku s Blanskem mi bylo jasné, že to bude o něčem jiném. Potřebuji pořádně potrénovat. S klukama se mi ale hrálo dobře. Je to nová motivace a nový start, protože v Rakousku už jsem byl z fotbalu docela otrávený.

Po dvou minutách pobytu na hřišti jsi vstřelil pěknou branku. Kluci ti to v kabině asi spočítají…

Počítám s tím. Bylo hezká akce po křídle a já jsem se dostal před vápno, kde se k mě míč se štěstím odrazil. Takhle jsem nevystřelil už ani nepamatuji jak dlouho.

Minulých 8 let jsi strávil v Rakousku…

Po sestupu tehdejšího ČKD Blansko v sezóně 2003/2004 jsem odešel za hranice. Byl jsem celou dobu v klubu AFC Haugsdorf společně s Milošem Vašákem. Hrál tam také Míra Loula a teď v poslední době Honza Torda. Teď se vracím zpátky a už se mi nechce nikam cestovat. V Blansku mám byt, takže je to tu pro mne ideální.

Sledoval jsi po tu dobu dění v Blansku?

Určitě v Blansku jsem fotbalově vyrostl, bydleli jsme kousek od hřiště. Třetí liga byla perfektní, pro Blansko je to velký úspěch, že takovou soutěž hrálo. Nyní se sice hraje krajský přebor, ale je to nastartováno správným směrem. Je tu hodně mladých a šikovných hráčů. Pokud budou poctivě trénovat, tak to bude super. Je škoda, že se v minulé sezóně nepodařil postup do divize. Uvidíme, třeba to vyjde letos.

Které hráče jsi znal se současného blanenského kádru?

Když jsem přišel v úterý poprvé na trénink, tak jsem znal Máru Pernicu, Honzu Cupala, Michala Beneše a Martina Klimeše, který si s námi přišel zatrénovat. Snad jsem na nikoho nezapomněl. Kluci mě ale přijali výborně. Když nad tím přemýšlím, tak víc klukům znám v B týmu.

Zůstal tvým oblíbeným postem střední záložník?

Ano, na tomto post se i hraje nejlépe. Je ale pravda, že v Rakousku jsem nejlepší léta prožil na kraji obrany.

Takže trenér Kugler by tě případně mohl na kraji obrany využít?

Uvidíme, jestli mě tam vyzkouší a budeme se mu to líbit. On o tom asi ještě neví, že jsem tam hrával (smích).

Proti Rájci nastoupil vedle tebe v záloze Jakub Šplíchal. Jak se ti s ním spolupracovalo?

Klapalo nám to dobře. Snažili jsme se hodně komunikovat, kluci nás navíc dobře dirigovali z obrany, takže to fungovalo. Musím potrénovat kondici, kde mám určitě rezervy. Snažil jsem se spíš poctivě bránit, dopředu to ještě nebylo ono.

Děkujeme za rozhovor.