Blansko

Dukla

1:0

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Dukla

1

0

vs

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - V době zranění Davida Jurana našel své stálé místo mezi tyčemi blanenské brány Jiří Floder. Devatenáctiletý mladíček se zabydlel v kabině třetiligového týmu, nadchl trenéra Zbořila svými výkony, těší se na zápasový rytmus a v prvním zápase s Hlučínem rozhodně nebyl ten, který by za prohru mohl. I když přiznává, že druhou branku tečoval. „Šáhnul jsem si na balon, ale bohužel spadl za tyč,“ smutnil Floder po zápase.
Byl to první zápas pro Blansko v MSFL, cítili jste před utkáním nervozitu?

Určitě to byla jen zdravá nervozita, na zápas jsme se hrozně těšili. Celý týden jsme se připravovali na to, že třetí liga vypukne, a po takovém průběhu zápasu je strašná škoda, že jsme neurvali alespoň jeden bod.

První poločas byl od obou celků hodně vyrovnaný, možná mělo dokonce Blansko víc gólových šancí...

Do zápasu jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat brzký gól. Postupem času jsme zjišťovali, že s nimi dá v pohodě hrát, první půle byla vyrovnaná, dokonce jsme měli chvílemi navrch a ve druhém poločase už to bylo i o štěstí.

Vypadalo to, že hosté přišli víc nabuzení z kabiny, do druhé půle nastoupili aktivně, ale vy jste je zmrazili gólem. Pomohlo vám to?

Určitě jsme byli po vstřelené brance na koni, ale ke konci už jsme ztráceli trošku fyzicky. Je hrozná škoda, že jsme to nedotáhli. Gól ze standardky byl zbytečný a remízu bychom na začátku soutěže brali.

Inkasovali jste dva góly, mohl jste s těmi střelami něco dělat?

U první branky to asi líp trefit nešlo. Při druhém gólu jsem si šáhnul na balon, ale bohužel spadl za tyč.

Po průběhu zápasu je pro vás s favoritem jako je Hlučín výsledek asi zklamání...

Přesně tak. Myslím, že bod by byl po dnešku spravedlivý, ale takový je fotbal. Příští týden máme další zápas a musíme se snažit dál.

Jak vám vyhovovalo zápasové tempo třetí ligy?

Chvíli bude trvat, než se všechno zase zaběhne do ligového režimu, ale já jsem se cítil dobře. Divácká návštěva taky přišla pěkná, takže všechno dobré, až, bohužel, na ten výsledek.

Jste jeden z nováčků v blanenském týmu, jak se vám tady líbí? Jak jste zapadl do kabiny?

Parta je v Blansku suprová. Kluci se mi snaží pomáhat, jsem spokojený a nemůžu tomu nic vytknout.

Autor: Deník/Iveta Borková