B l a n s k o - První díl nové rubriky Slovo vedení bude paradoxně epilogem. K 31. 12. 2009 totiž z postu předsedy FK APOS Blansko odstoupil pan Alois Ťoupek, který na této židli vydržel sedět rok a půl. Za jeho éry klub bojoval nakonec neúspěšně o setrvání v Moravskoslezské fotbalové lize. Po pádu do divize se navíc nenaplnily představy vedení a A týmu patří po podzimu až 11. místo.
Jak hodnotíte své působení v blanenském oddíle?

Určitě to nejde zhodnotit pouze několika slovy. Mísí se ve mně pocity zklamání i nadšení. Na tento post jsem šel s nadšením a určitě toho nikdy nebudu litovat. Bohužel jsem si slepě myslel, že pokud se tu začne dělat nějaká práce na úrovni, že se na to napojí další lidé ať už z funkcionářského či podnikatelského prostředí a z Blanska se stane dobře fungující klub, navíc když klub vlastně hrál historicky nejvyšší soutěž, která tu kdy byla. Že se nakonec sestoupilo nelze dávat někomu za vinu. To vzešlo ze stávající situace, protože jsme opravdu byli fotbalový trpaslík. Všude, kde jsem se byl podívat, tak měli v porovnání s námi lepší podmínky, to je holá realita. Jinak se mi v Blansku pracovalo dobře. Trošku mě někdy mrzeli příspěvky některých našich fanoušků na diskuzním foru, ale to musí člověk kolikrát přehlédnout. Určitě na mě působení v klubu zanechalo i několik vrásek a šedin, ale určitě nejsem ten typ člověka, který bude odcházet se sklopenou hlavou.

Existuje nějaká šance, že se do Blanska vrátíte?

To teď opravdu nedokážu říci. Chci si dát od fotbalu půl roku pauzu. Všichni dobře vědí, že pocházím z Bořitova a o zdejší fotbalový klub se nějakým způsobem starám. I tam však své aktivity teď zmírním. To teď není podstatné. Důležité je, aby se v Blansku dostal někdo, kdo by se o klub dokázal postarat ať to je jednotlivec nebo určitá skupina lidí. Myslím si, že výbor klubu se určitě nemusí za svoji práci stydět, ale je to o to těžší, když se práce funkcionáře dělá v obtížném prostředí a to se opět vracím zpět k financím. Za mého působení jsme pracovali s dobrým rozpočtem. Co jsme přijali, tak jsme ihned vydali na činnost klubu. Znovu říkám, pokud přijde někdo, kdo přinese do klubu adekvátní finanční prostředky a zapojí se do hry město, tak nevidím budoucnost klubu vůbec špatně. Co se týká mládeže, tak funguje opravdu dobře díky vyspělosti a sebeobětování se trenérů.