B l a n s k o - Před startem jarní části divizní sezóny 2013/2014 jsme vyzpovídali kompletní kádr A mužstva FK Blansko. Z úst většiny hráčů zní jeden společný cíl - záchrana.
1. Co očekáváš od jarní části sezóny?

2. Jaký cíl si dávaš pro jaro?

David Juran
1. Hlavně, aby se podařilo zachránit se v divizi, aby byli všichni zdraví, podávali jsme co nejlepší výkony a dařilo se nám bodově.
2. Podávat vyrovnané výkony a přispět co nejvíce k záchraně.

Karel Macháč
1. Očekávám, že minimálně uhájíme to 12. místo a třeba se posunume i o pár příček v tabulce výš, protože tým na to určitě máme.
2. Co nejvíce se zlepšit a dobře krýt Davidovi záda.

Petr Čoupek
1. Věřím, že do jara dobře vstoupíme, ve Vyškově předvedeme solidní výkon, odvezeme si nějaký bodový zisk a budeme v dobrých výkonech pokračovat. Cíl je jednoznačný - záchrana a k tomu by mělo naše snažení směřovat.
2. Odehrát plný počet zápasů a pomoci týmu dosáhnout cíle záchrany.

Petr Gromský
1. Věřím, že to dopadne jako na podzim a uhrajeme 18 bodů. Věřím, že se chytneme už ve Vyškově a doma porazíme v důležitém utkání Starou Říši.
2. Věřím, že se mi podaří zopakovat výkony z podzimní části a hlavně si přeji, aby byl celý tým zdravý a chodilo co nejvíce fanoušků na domácí utkání.

David Müller
1. Očekávám, že všechny zápasy odmakáme, přidáme do hry srdce a v pohodě se zachráníme. Také doufám, že budeme podávat dobré výkony a fanoušci se na nás budu s radostí chodit dívat.
2. Odehrát co největší počet minut, nezranit se a pokud se podaří přidat i nějaký gól, bude to plus. Na prvním místě jsou ale výsledky týmu a bodový zisk.

Jakub Šplíchal
1. Hlavně bych si přál, aby se divize v Blansku udržela, aby chodilo hodně diváků a podporovali nás. My se budeme snažit pro ně předvádět co nejlepší fotbal, který nám bude přinášet radost.
2. Být užitečný týmu. Celkově, aby se nám dařilo a vyhýbaly se nám zranění.

Aleš Vágner
1. Očekávám, že se zachráníme. Čím dříve, tím to pro nás bude lepší, protože budeme moct hrát více vklidu. Každé umístění a každýbodový zisk navíc bude úspěchem, protože jsme nováček soutěže. Jaro bude těžší než podzim, kde nás soupeři tolik neznali.
2. Odehrát co největší počet minut a být prospěšný týmu.

Radim Bubeníček
1. Očekám, že splníme cíl, který máme, to znamená zachránit se v soutěži. Věřím, že budeme předvádět takový fotbal, který se bude líbit našim divákům a přilákáme jich do ochozů co nejvíc.
2. Vzhledem k mému zranění to není cíl, ale spíše přání. Chci, aby se mužstvu dařilo, nepotkalo nás žádné zranění a měli radost ze hry.

Robin Buchta
1. Očekám, že se zachráníme. Podzim jsme podle mě zvládli dobře. Důležité budou už první tři kola, ve kterých doufám uhrajeme čtyři body. Tým se posílil, takže záchranu vidím jako reálný cíl.
2. V přípravě se mi moc nedařilo, oproti podzimu mám hodně co zlepšovat. Doufám, že i tak týmu co nejvíce pomůžu.

Jiří Hepp
1. Očekávám, že se zachráníme v divizi.
2. Pokud budu na hřišti, tak co nejvíce pomoci týmu.

Jan Horáček
1. Doufám, že se zachráníme a skončíme třeba i ve středu tabulky.
2. Odehrát co nejvíce minut, aby se mi dařilo a pomohl jsem týmu.

Jan Nečas - kapitán mužstva
1. Ztotožňuji se s názorem pana Jarůška, že prvořadným úkolem je záchrana. Jaro bude náročné, protože soutěž nemáme rozehranou úplně ideálně, ale zase ne úplně špatně. Musíme do toho dát všechno tak, abychom se zachránili co nejdříve a pak může přijít radost ze hry, uvolnění a tým se může budovat pro příští sezóny, kde ty cíle může být vyšší. Máme mladý tým, ve kterém je potenciál.
2. Bavit se fotbalem, co nejvíce si ho užít a mít z hry dobrý pocit.

Martin Pokorný
1. V první řadě záchranu a vylepšení našeho umístění.
2. Bohužel jsem toho v přípravě příliš neodtrénoval, takže si nějaký velký cíl nedávám. Chci hlavně dohnat tréninkové manko. Věřím, že do hry naskočím alespoň z lavičky a chytnu se. Každopádně musím dát svůj první gól v divizi za Blansko.

Jan Pospíšil
1. Doufám, že se udržíme v klidnějším středu tabulky a nebudeme mít problémy se záchranou.
2. Nezranit se, odehrát všechna utkání v základní sestavě a dát první gól za Blansko.

Tomáš Zouhar
1. Doufám, že se vklidu zachráníme a nebudeme to muset honit až do posledních kol.
2. Nějaký speciální cíl nemám. Hlavně, aby sloužilo zdraví a co nejvíce jsem pomohl mančaftu.

Ladislav Hansl
1. Podobně jako ostatní kluci očekávám, že divizi pro Blansko udržíme.
2. Dát se zdravotně do kupy a začít zase konečně hrát. Kolik dám branek, nebo kolik minut odehraji není podstatné, základem jsou dobré výsledky celého týmu.

Jan Koudelka
1. Jednoznačně záchranu Blanska v divizi.
2. Doufám, že odehraji všech 14 utkání bez zranění, bude mi to tam padat. Hlavně, abychom se zachránili.

Michal Skoupý
1. Doufám, že uhrajeme co nejvíce bodů a udržíme se v divizi.
2. Prosadit se v divizi a vstřelit pět branek.

Jan Trtílek
1. V první řadě záchranu. Snad se to podaří co nejdříve a třeba bychom se mohli posunout do klidnějších vod tabulky.
2. Odehrát zápasy bez zranění.