2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

J e d o v n i c e - V pořadí již 8. ročníku mikulášského turnaje v hale jedovnické průmyslovky se zúčastnili bývalí hráči Spartaku ČKD Blansko pod hlavičkou Fiala Team. Oproti loňskému roku si blanenští veteráni o jedno místo pohoršili a skončili na třetím místě.
Zápasy hrané na 2x 12 minut přinesly velmi zajímavou podívanou, u které se rozhodně nikdo nenudil. Oproti loňskému roku se turnaje zúčastnili čtyři týmy, protože Velká Bíteš na poslední chvíli účast odřekla.

Blansko ve svém prvním zápase narazilo na Spartu Brno, která se ukázala jako velmi kvalitní soupeř. I když se Blanenští hodně snažili, na svého soupeře nestačili a podlehli mu 0:4.

Ve druhém zápase čekaly Fiala Team Drnovice, které obhajovaly loňské prvenství. Blansko loni s tímto soupeřem prohrálo v úvodním zápase 0:3, letos skončilo toto utkání porážkou 0:2.

Před posledním utkáním s domácími Jedovnicemi byl úkol jednoznačný prolomit střeleckou impotenci a získat alespoň jedno vítězství. To se Blanenským podařilo a po dvou brankách Richarda Němce a jedné Vlastimila Sehnala a Miloše Vašáka zvítězili 4:0.

Všechna tři utkání Blanska odchytal současný trenér brankářů a masér A týmu Alexandr Malits ml., který na poslední tři minuty souboje s Jedovnicemi přepustil své místo další brankářské legendě Josefu Chudějovi (63 let), který v poslední minutě bravurním zákrokem kryl pokutový kop domácích.

Turnaj bez ztráty bodu vyhrály stejně jako v loňském roce Drnovice (9 bodů, skóre 12:3), druhé místo obsadila Sparta Brno (6 bodů, skóre 10:6), třetí místo patřilo Blansku (3 body, skóre 4:6) a čtvrté skončily domácí Jedovnice (0 bodů, skóre 2:13).

Sestavu Blanska tvořili tito hráči:
Brankáři: Alexandr Malits ml., Josef Chuděj
Obránci: Milan Zika, Richard Němec, Pavel Helán
Útočníci: Josef Mokrý, Miloš Vašák, Petr Vašíček, Pavel Máša, Roman Šindelka, Vlastimil Sehnal
Z lavičky vedli tým František Fiala a Stanislav Hasa.

Výsledky Blanska:
Fiala Team - Sparta Brno 0:4 (0:1)
Fiala Team - Drnovice 0:2 (0:1)
Fiala Team - Jedovnice 4:0 (0:0)
Branky: R. Němec 2, Sehnal, Vašák

Další výsledky: Jedovnice - Drnovice 1:5, Jedovnice - Sparta Brno 1:4, Sparta Brno - Drnovice 2:5

Střelci Blanska: 2 - Richard Němec, 1 - Vlastimil Sehnal, Miloš Vašák