P ř e r o v / B l a n s k o - V neděli 1. února se starší žáci zúčastnili halového turnaje klubu FC Viktorie Přerov, který se konal v hale v Troubkách, které v roce 1997 zasáhla ničivá povodeň. Svěřenci trenéra Michala Šenkeříka na něm obsadili výborné druhé místo.
Turnaje se zúčastnilo 7 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Úroveň turnaje byla velmi slušná. Naši kluci vyhráli kromě souboje s Kuřimí všechna utkání. Také proti Kuřimi se Blanenští ujali vedení, ale soupeři se po zbytečné chybě obrany podařilo vyrovnat. V průběhu turnaje se týmu nedařilo proměňovat šance.

„V zápasech na sebe výrazně upozorňoval a diváky bavil Radim Ševčík, který se stal s 11 vstřelenými brankami nejlepším střelcem turnaje. Z našeho týmu byl oceněn jako nejlepší brankář turnaje Michal Šamšula, který pustil za své záda nejméně branek a podával spolehivé výkony. Oběma touto cestou ještě jednou blahopřeji. Pro mne byl jedním z nejlepších hráčů Jakub Pačovský, který působí skromně, avšak jeho čtení hry a odpovědnost jsou na vysoké úrovni. V průběhu turnaje týmy předváděly tvrdou hru. I když někteří hráči na svůj věk byli hodně urostlí, docházelo k častým zraněním. Z našeho týmu odstoupil ve druhém utkání pro zranění ramene nejmladší z týmu David Kopřiva. Tým nebyl početný, a tak si zbytek hráčů musel sáhnout na dno sil. Za to jak zvládli zaslouží pochvalu. Kuřím nás nakonec připravila o první místo díky většímu počtu vstřelených branek. I tak je pro nás stříbro velice cenné,“ poznamenal k průběhu turnaje trenér Šenkeřík.

Tým starších žáků se v současné době připravuje na jarní část sezóny v domácích podmínkách s četností tréninků 3krát týdně. Domácím divákům se svěřenci kouče Michala Šenkeříka představí v rámci halového turnaje, který se uskuteční za účasti 8 týmů v sobotu 21. února od 13:00 ve sportovní hale na Údolní ulici. Na tuto akci jste srdečně zváni.

FK Blansko - TJ Spartak Lipník nad Bečvou 4:1
branky: Ševčík 2, R. Souček 2

FK Blansko - FC Kuřim 1:1
branka: R. Souček