2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Staším žákům se závěr podzimní části krajského přeboru nepovedl. Svěřenci trenéra Michala Šenkeříka získali v posledních třech kolech jen dva body a vstřelili jednu branku.
9. kolo krajského přeboru žáků - starší žáci
Starý Lískovec – FK APOS Blansko 2:0 (0:0)
Sestava: Matuška – Buš, Zemach (C), Študent, Maňoušek – Keprt, Souček, Šíbl, Loula – D. Zmeko, Vintr
Náhradníci: Sedlák, Kala
Trenér: Michal Šenkeřík

Jedno z nejšpatnějších utkání jsme sehráli venku v Lískovci na půdě nováčka soutěže. Bez střeleckého ohrožení v první půlce následoval katastrofický scénář z druhého poločasu.

Bez myšlenky a snahy o kombinaci jsme ztratili body. Důkazem toho byla obrovská radost soupeře z dosaženého výsledku. Nechci snést kritiku na jednotlivce, ale bylo to k zamyšlení!

Finální projev týdne dopadl na pětku a dal šanci soupeřům v tabulce. Je to škoda, škoda a zase jenom škoda! V ringu by byl na plac hozen ručník!

10. kolo krajského přeboru žáků - starší žáci
FK APOS Blansko – FC Kyjov 1919 0:0
Sestava: Matuška – Buš, Zemach (C), Maňoušek, Šamalík – Keprt, Blažek, Šíbl, Loula – Študent, Vintr
Náhradníci: Sedlák, D. Zmeko, Kala, Borek

Domácí utkání se soupeřem z před posledního místa bylo povinností vyhrát, ale my jsme pomohli soupeři ukořistit v Blansku bod. Síť branky soupeře se zvlnila jenom jednou a to z ofsajdové pozice. Šance byly, ale výhru jsme nezískali. Bez naší pověstné píle a bojovnosti budeme v průšvihu.

Klesáme zbytečně v tabulce, místo aby to bylo naopak. Famózní začátek soutěže se nám tak postupně umazává a je potřeba ho zastavit! Přikrylo nás temné mračno, které doufám rychle rozfouká vítr.

11. kolo krajského přeboru žáků - starší žáci
FC Veselí nad Moravou – FK APOS Blansko 1:1 (0:1)
Branka: D. Zmeko
Sestava: Matuška – Keprt, Zemach (C), Buš, Šamalík – Šíbl, Souček, Maňoušek, Vintr – Študent, D. Zmeko
Náhradníci: Sedlák, Borek, Kala

V posledním utkání podzimu se hrálo o to, který z týmů přezimuje na vyšší pozici v tabulce. Od začátku zápasu jsme si vytvořili převahu, kterou přetavil ve vedoucí branku Dominik Zmeko, který využil přesný centr od Pavla Součka. Druhou branku přidal Jirka Maňoušek, ale domácí pomezní odmávl ofsajd (tribuna však jeho verdikt zkritizovala).

V poločase jsem upozorňoval na rychlé rozhodnutí zápasu s poznámkou na pomezního, který by mohl zamotat zápas. Stalo se! Když se soupeři podařilo nás ukolébat, vytěžil domácí útočník z ofsajdového postavení šanci, kterou proměnil, a bylo po nadějích. Pokud takovou věc podpoří i hlavní rozhodčí, který ještě deset minut před koncem neodpískal jasnou penaltu po faulu na Dominika Študenta, nebylo co řešit. V závěrečném tlaku už nám nebylo přáno, i když jsme několikrát branku ohrozili. Škoda, že nejsou kluci ještě tak vyzrálí udržet i jednobrankový náskok. Asi nám vyhovují těžší soupeři, neboť na ty horší nezahrajeme a pouštíme jim body.

V zimě bude dost času se na jaro připravit a pokusit se dostat v tabulce výše, neboť jsem si přál být s mužstvem do třetího místa a s minimální ztrátou na prvního, kterého jsme jediní porazili a to 5:1 na jeho hřišti. Teď však bude záležet na mnoha okolnostech a hlavně mužstvu samotném!