2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Bojovný výkon, za který se Blansko nemusí stydět. Domácí fotbalisté ve druhém kole MOL Cupu přivítali prvoligový Zlín a rozhodně se ho nezalekli. Blanenský tým měl řadu solidních šancí a hosté neměli vůbec lehkou práci.

2. kolo , 1. září 2021, FK Blansko - FC FASTAV Zlín

1:4

0:1

FC FASTAV Zlín

Branky: 70. Alexa – 15. Simerský, 54. Hrdlička, 62. Čanturšvili, 85. Pafka
Žluté karty: 35. Machálek (BLA), 45. Elekana (BLA), 72. Blažík (BLA), 73. Minařík (BLA) – 57. Nečas (ZLN), 61. Janetzký (ZLN)
Rozhodčí: Cieslar – Dresler, Bureš

Záleský – Pyš, Smrčka, Blažík, Chyla – Minařík – Elekana (50. Kroutil), Mach, Alexa (80. Tenora), Machálek (C) (50. Hladký) – Tulajdan

Šiška – Fillo, Simerský, Procházka, Hrdlička (78. Pafka) – Čanturšvili, Nečas (67. Drame), Conde, Janetzký (85. Hellebrand), Tkáč (67. Hrubý) – Poznar (C) (78. Bobčík)

Při porovnání s minulým kolem MSFL přinesl pohár mírnou rotaci sestavy. Do brány se opět postavil David Záleský, v defenzivě se potom objevila jména Marcel Pyš a Dominik Blažík, která nahradila Tomáše Feika s Lamine Fallem. V záloze startoval již od první minuty Guy Reteno Elekana.

Blansko mělo solidní úvod duelu a mohlo jít brzy do vedení. První střela domácích se ovšem odrazila od břevna zpět do hry a skóre se neměnilo. Zdálo se, že Zlín potřebuje delší dobu na rozjezd a jeho soupeř mu dělal poměrně dost potíží. Nakonec to ale přece jen byli hosté, kdo se trefil jako první – v patnácté minutě si počkal na balón vzduchem Dominik Simerský, jenž ho hlavou uklidil do sítě.

Inkasovaná trefa svěřence Petra Vašíčka nepoložila. Naopak je vyburcovala, aby hned na situaci odpověděli. Následující zmatek před gólmanem Šiškou ovšem nikdo z Blanska nevyužil ve vyrovnání, stejně tak neuspěl ani Mach po krásném úniku s míčem mezi několika protivníky. Jeho ránu z dobré pozice zblokoval Zlín mimo. Slavit mohli před koncem půle i hosté, když se ve vápně natahoval po míči Tomáš Poznar. Jenže pohotový Tomáš Chyla mu skvělým zákrokem šanci sebral.

Do druhé části utkání vstupoval Zlín pouze s malým náskokem. Blansko stále mělo slušnou naději s výsledkem něco udělat a překvapit velkého favorita. Chvilku po 50. minutě znovu utíkal dopředu Mach, jehož pokus tentokrát šel o kousek vedle tyčky. Zahozená možnost domácí hráče mrzela, jelikož záhy zvyšoval na 2:0 Lukáš Hrdlička. Ze dvou kvalitních příležitostí chtěl hrozit i střídající Miroslav Kroutil, ale jednou se balón odrazil mimo bránu a podruhé záložník nezískal nadějný centr do vápna.

Prakticky ihned potom proměnil situaci dvou proti jednou Vachtang Čanturišvili. V tu chvíli hosté vedli 3:0 a mířili za výhrou, kterou se snažil ještě překazit Štěpán Alexa. Mladík v barvách Blanska si naběhl na získaný míč a plnou silou propálil v 70. minutě hlouček těl na brankové čáře. Mezi střelce se zkoušel zapsat i pár sekund po příchodu na hřiště Jakub Tenora, jehož střelu museli obránci odvracet do bezpečí. Na to navázal příležitostí na opačné straně trávníku Jiří Pafka, jehož branka na 4:1 potvrdila výhru Zlína.

Hosté sice uspěli vysokým rozdílem, na hřišti to však v určitých pasážích byla naprosto rovnocenná bitva. Blansko tak určitě může být spokojeno s celým působením v letošním MOL Cupu, který o víkendu opět vystřídá MSFL. V šestém kole vyrazí Jihomoravané na stadion Baníku Ostrava B.

Autor: Tadeáš Mima