B l a n s k o - Již dvě kola za sebou mají fotbalisté B mužstva FK APOS Blansko v 1. B třídě. Svěřenci Tomáše Šenka prozatím získali tři body při skóre 3:2.
V prvním kole B tým prohrál 1:0 (1:0) v Ivanovicích na Hané, v domácím prostředí se pak radoval z vítězství 3:1 (1:0) nad Svratkou Brno, když branky vstřelili Miroslav Jelínek, Marek Pernica a z penalty Tomáš Janíček. Za vstupem do soutěže se krátce ohlédl trenér Tomáš Šenk.

Máte za sebou dvě vystoupení v 1. B třídě. Jak jsi byl spokojen s výkony týmu?

V prvním utkání jsem nebyl spokojen vůbec. Kromě prvních deseti minut jsme nehráli dobře a soupeř byl lepší. Ve druhém utkání to bylo už úplně o něčem jiném. Myslím, že jsme podali dobrý výkon a zaslouženě vyhráli.

Vyzvedl bys výkon některých hráčů?

Je těžké vyzvednout výkony někoho po dvou zápasech, ale určitě se najdou hráči, kteří by měli patřit k oporám mužstva. A to si myslím potvrdili Jara Trubák a Míra Jelínek.

Jak celkově hodnotíš vaše mužstvo?

Mužstvo bylo doplněno o vycházející dorostence a proto jsem rád, že 1. B třídu hrajeme. Máme určitě na to hrát do 6. místa tam bych byl rád, kdyby jsme se pohybovali. Jinak mužstvo zůstalo pohromadě téměř beze změn.

Jak bys porovnal kvalitu okresního přeboru a 1. B třídy?

1. B třída je daleko kvalitnější soutěž. Každý zápas je náročnější, mužstva jsou silnější. V Okresním přeboru byla tři dobrá mužstva. Tady je jich kvalitativně lepších daleko více.

B tým musí zákonitě úzce spolupracovat s A týmem. Jak tuto spolupráci zatím hodnotíš?

Spolupráce je v pohodě, jen mě mrzí, že nám byl ponechán úzký kádr a úroveň tréninků je z důvodu malého počtu hráčů slabá. To by se ovšem mělo příští týden vyřešit. Jinak doplňování hráčů na zápasy je bez problémů. Tímto klukům z A týmu patří dík, že nám pomáhají.

Dnes vás čeká utkání na půdě Tišnova. S jakým cílem odjíždíte na tento zápas?

Do Tišnova jedeme vyhrát, říkám to na rovinu. Za cíl mám tři body. Ale respekt určitě máme. Věřím, že kluky povzbudilo vítězství doma a jedou pro tři body také.

Děkujeme za rozhovor.